Bir proje daha hayata geçirildi

Bir proje daha hayata geçirildi

YUNUS EMRE-CUMHURİYET MAHALLESİ SEMT PAZARI VE SOSYAL TESİSİ AÇILIŞA HAZIR

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in seçim öncesinde vaat ettiği bir proje daha hayata geçti. TOKİ Bölgesinde ikamet eden vatandaşların Pazar ihtiyaçlarını karşılayabileceği ve çok amaçlı olarak kullanabileceği Yunus Emre- Cumhuriyet Mahallesi semt pazarı ve sosyal tesisinde tüm çalışmalar tamamlanarak açılışa hazır hale getirildi.
Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları ile geçtiğimiz yılda inşaat çalışmalarına başlanılan Yunus Emre- Cumhuriyet Mahallesi semt pazarı ve sosyal tesisi yaklaşık bir yıl içinde inşaat çalışmaları ve iç donanımları tamamlanarak açılışa hazır hale getirildi.
Aksaray’da halkın ihtiyaç ve beklentileri göz önünde bulundurarak çalışmalar yürüten Belediye Başkanı Evren Dinçer, Semt Pazarı ve sosyal tesisi Yunus Emre ve Cumhuriyet Mahallelerinin birleşme noktasında hayata geçirdi. Vatandaşların iklim koşullarından etkilenmeden alışverişlerini yapabilmeleri adına Pazar alanı modern bir şekilde üzeri ve yanları kapalı olarak inşa edildi.
ÇOK AMAÇLI PROJE
Yunus Emre- Cumhuriyet Mahallesi semt pazarı ve sosyal tesisinden vatandaşların çok fonksiyonlu şekilde yararlanabileceğini belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “TOKİ Bölgesinde hayata geçirdiğimiz Kapalı Semt Pazarı ve sosyal tesisimiz pek çok alanda vatandaşlarımıza hizmet sunacak. Yunus Emre ve Cumhuriyet Mahallelerimizde yaşayan mahalle sakinlerimiz iklim şartlarından etkilenmeden pazar ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Aynı zaman pazarın kurulmadığı diğer günlerde de bu alanda vatandaşlar düğün nişan gibi toplu organizasyonlarını yapabilecek. Ayrıca o bölgedeki vatandaşlarımızın sportif faaliyet yapmaları için projemiz içerisinde 2 adet basketbol ve voleybol sahaları da bulunuyor. Semt pazarı projemizin içerisine yaptığımız 3 adet vezneden vatandaşlarımız su faturalarını ödeyebilecek. Çok amaçlı olarak kullanılacak proje içerisinde Zabıta Noktası, Pazarcılar Odası, Bay Bayan WC Mescid gibi sosyal donatıları da vatandaşlarımızın hizmetinde olacak” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı