Bireylerin anlam dünyası doğru bilgiyle şekillenmeli

Bireylerin anlam dünyası  doğru bilgiyle şekillenmeli

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, bireylerin anlam dünyasının doğru bilgiyle şekillenmesi gerektiğini ve bunun sağlanabilmesi adına yapılan her çalışmanın son derece mühim bir noktada durduğunu söyledi.

Aksaray Kültür, Çevre, Gençlik ve Spor Derneği (AKÇED) Başkanı Nuri Coşgun, Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması İl Temsilcisi Veysi Gelen ve yarışma komisyonu üyeleri Rektör Şahin’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, 10’uncusu bu yıl düzenlenecek olan bilgi ve kültür yarışmasının detayları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasının Aksaray’da AKÇED organizasyonunda yapıldığını dile getiren Dernek Başkanı Nuri Coşgun; okuyan, düşünen, araştıran, çözümleyen ve öğrendiklerini hayata aktaran bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını belirtti. Rektör Şahin de yarışmanın doğru bilgiye erişimin önemini vurgulaması bakımından değerli olduğunu söyledi ve heyete çalışmalarında başarılar diledi.

Yarışmanın teması bu yıl “Düşün! Bir de Sağlıklı Düşün” olarak belirlendi. İlkokul, ortaokul, lise ve yetişkin kategorilerinde düzenlenecek olan yarışma 17-18 Nisan 2022 tarihinde yapılacak. (Haber Bülteni

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası