Bitkisel zenginlikler ortaya çıkacak

Bitkisel  zenginlikler ortaya çıkacak

Aksaray Belediyesi ve Aksaray Üniversitesi iş birliğinde Aksaray’da yetişen tıbbi hoş kokulu bitkiler, endemik bitkiler ve ekonomik bitkiler fotoğraflarla ve bilimsel çalışmalarla tespit edilerek gün yüzüne çıkartılacak.
Bitki çeşitliliği bakımından oldukça zengin kaynakları bulunan Aksaray’ın bu varlıklarının ortaya çıkartılması adına başlatılan çalışma kapsamında bitkiler çiçeklenme dönemleri dikkate alınarak 2 yıl süre ile düzenli arazi çalışmaları ile incelenecek arazide profesyonel fotoğraf çekimleri yapılarak inceleme yapılması için toplanacak, toplanan örneklerin Aksaray Üniversitesi'nde laboratuvar ortamında teşhis ve tayinleri yapılacak ve birinci yılın sonunda ara rapor ve fotoğraf sergisi hazırlanacaktır.
Yapılan incelemeler sonucunda elde edilen veriler ile bilimsel nitelikli Aksaray Tıbbi Aromatik Bitkileri, Aksaray Endemik Bitkileri, Aksaray Ekonomik Bitkileri Adlarında 3 adet foto kitap olarak yayınlanacak.
Aksaray’ın doğal varlıklarının ortaya çıkartılması adına başlatılan projeyi Aksaray Üniversitesi Akademisyenlerinden botanik Doç. Dr. Seher Karaman Erkul Ve Doç. Dr. Mehtap Tekşen ve Fotoğrafçı Hakan Öztürk Yürütecek. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı