‘Biz bize yeteriz Türkiyem’

‘Biz bize yeteriz Türkiyem’

HASENE İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği, milyonlarca insana umut ışığı olmaya devam ediyor. 2010 yılında Avrupa’da yaşayan Türk işçileri tarafından kurulan bu yana dünyanın 100 ülkesinde yardım faaliyetlerinde bulunan Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği, mazlum ve mağdur insanlara umut ışığı olmayı sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği 10 milyon bağışladı.
Afrika başta olmak üzere dünyanın her yerinde mazlum varsa yardım elini uzatan dernek yardım çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Doğal afet yardım kampanyaları, yetimler projesi, su kuyusu açma çalışmaları, mobil klinik, ambulans ve aş araçlarına kadar dernek bünyesinde yapılan yardım çalışmaları hakkında konuşan Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği Aksaray il Temsilcisi Cem Elibol, “2006 yılında Almanya’dan dönüş yaparak derneğin il temsilciliği görevini gönüllü olarak yapıyorum. Avrupa’daki gönüllülerimizin göndermiş olduğu yardımları ve emanetleri burada titiz bir şekilde ihtiyaç sahipleri ile mazlum ve mağdurlara dağıtmaya çalışıyoruz. Pandemi sürecinde devletimizin çağrısı ile 10 milyon gibi büyük bir rakam ile Türkiye’de çağrıya katkı sağlayan en büyük sivil toplum kuruluşuyuz. Bundan da gurur duyuyoruz. Aksaray’da başta yabancı öğrencilerimiz, ihtiyaç sahibi insanlar ile ülkemizde misafir olarak bulunan muhacir kardeşlerimize devletimizin ilgili kurumları ile iş birliği yaparak, hassasiyetle tespit ederek evlerine kadar ulaştırıyoruz. Bu yardımlarımızı yıl boyu sürdürmeye çalışıyoruz. Bağışları ile destek veren tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum.”dedi.
DERNEK FAALİYETLERİNİ
TAKDİR İLE KARŞILIYORUM
Hasene’nin yapmış olduğu faaliyetleri takdirle karşıladıkların ifade eden Aksaray STK Platformu Başkanı Eyüp Dağdaş; “Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneğinin yurt dışındaki ve yurt içindeki faaliyetlerini takdir ile takip ediyoruz. Pandemi sürecinde kendi ülkemizde ve şehirlerimizde hem maddi hemde manevi noktada nakdi ve yardım noktasında hizmetleri bulunuyor. Bu hizmetlerin bundan sonraki süreçte de en güzel şekilde ve hızlı şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırması noktasında gayret ve çabalarını takdir ile karşılıyoruz. Bundan sonraki süreçte kendi ülkemizde ve yurt dışı faaliyetlerinde artırarak en üst düzeyde ve en güzel şekilde hizmetlerini yapacağı inancına sahibiz. Emeği geçen ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.”diye konuştu.
BİRLİK VE BERABERLİK
İÇERİSİNDE HAREKET EDİYORUZ

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk, “Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği ile birlikte toplumuzun dezavantajlı kesim dediğimiz fakirlere ve muhtaçlara elimizden geldiği kadar bütün ailelere ulaşmak için Hasene derneği ile sürekli birlik beraberlik içinde yardımlarımızı ulaştırıyoruz.”dedi. Foto- Haber: Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı