​‘Biz istiyoruz ki bütün üreticilerimiz kazansın’

​‘Biz istiyoruz ki bütün üreticilerimiz kazansın’


Aksaray Ticaret Borsası Lisanslı depolarına ürün alımına başladı.


Aksaray Ticaret Borsası Lisanslı depolarına ürün alımına başladı. Çifçiler ürettikleri arpa, buğday, mısır, çavdar, nohut gibi hububat ürünlerini ATB lisanslı depo tesislerinde depolayabiliyor, isterse satışını da gerçekleştiriyor.
Ürünlerini ATB lisanslı depolarına getiren çiftçiler; yüzde 2 stopaj, yüzde 2 SGK prim kesintisi muafiyeti, ton başına 25 lira nakliye desteği, araç başına 25 lira analiz ve depo kira ücreti desteğinden yararlanıyor. Ayrıca tüm bunlara ilaveten Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden ürün bedelinin yüzde 75’ine kadar sıfır faizli, 9 ay vadeli kredi kullanma imkânına sahip oluyor.
Ayrıca Aksaray Ticaret Borsası hem ülke ekonomisine katkı sağlamak, Aksaray’daki üreticilere daha kaliteli hizmet verebilmek adına Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO) ile alım sözleşmesi de imzalandı. Aksaray da Merkez Aratol Mahallesinde ve Eşmekaya Kasabasında E-90 Karayolu üzerinde bulunan Lisanslı depolarımıza TMO tarafından alımlar gerçekleştiriliyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök “Devletimizin sağlamış olduğu bu imkânlardan faydalanmak isteyen gerçek kişi veya tüzel kişiler borsamıza gelerek gerekli işlemleri yaptırabilirler. Biz istiyoruz ki bütün üreticilerimiz kazansın. Ürettikleri ürünler borsamızla değerlensin diyor saygılar sunuyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı