‘Biz milletimizle iktidarız, milletimizle muktediriz’

‘Biz milletimizle iktidarız,  milletimizle muktediriz’


Soylu, Aksaray'da 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen mitingde, Türkiye'ye on yıllardır saldırıldığını söyledi.


Soylu, Aksaray'da 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen mitingde, Türkiye'ye on yıllardır saldırıldığını söyledi.
Soylu, “Bu ülkede bakanlar idam edildi. Bize dediler ki, annelerimize, ninelerimize dediler ki, ‘Evlatlarınızı bu işlere karıştırmayın artık.' Yani, bu ülkeyi siz idare etmeyin. Bu ülkeyi siz yönetmeyin. Biz bu ülkeyi idare ederiz. Her 10 yılda bir bu ülkede bize bunu hatırlattılar darbe yaparak. 60'da, 71'de, 80'de, 28 Şubat'ta, 27 Nisan'da ve en son o Amerikan uşağı olan Pensilvanya'da ki şarlatanın gerçekleştirmek istediği o darbede. Bize bunları her 10 yılda bir hatırlattılar. Ekonomik saldırılar yaptılar, ardından bu ülkede kardeşi kardeşe düşürdüler. Türk Kürt, Alevi Sünni, sağcı solcu, laik dindar, başı açık başı örtülü. Yapmadıkları kalmadı bize. Hastanelerde bizi bilerek yoksullukla karşı karşıya bırakarak özgüvenimizi, onurumuzu zedelemeye çalıştılar. Polis arabalarına benzin koyamayan bir Türkiye tablosunu önümüze koydular. Bu ülkede depremler oldu, ceset torbası bulamadık. Emekli maaşı geldiği zaman, zamanı, tarihi, saati, Türkiye'yi IMF önünde 500 Milyon dolar aramak zorunda, aciz durumda bıraktılar. Bunların hepsini bu ülke yaşadı. On yıllardan beri yapmadıkları kalmadı. Değerlerimize saldırdılar, kutsallarımızı küçümsemeye çalıştılar. Kıyafetimize müdahale ettiler. Bizi birbirimize düşürmek için. Bizi terörle terbiye etmeye, bizi yüzde 8'lik gecelik faizlerle terbiye etmeye çalıştılar. On yıllardır bunu yaptılar. İstedikleri şuydu; benim ülkem güçlü olmasın. İstedikleri şuydu, Türkiye kuvvetli, kudretli olmasın, bu ülke yarınlara güçlü adım atmasın. Sevincimizi hep kursağımıza tıkamak istediler. On yıllardır bunu yaptılar. Ey Türkiye'ye Amerika'dan, Avrupa'dan parmak sallayanlar; ‘Siz iktidar olursunuz, ama muktedir olamazsınız' diyenlere diyorsunuz ki, ‘Biz, milletimiz, bugün hem iktidarız, hem de muktediriz Allah'ın izniyle” dedi.
KARAMOLLAOĞLU’NA YÜKLENDİ
"Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bana 'Ahlaksız bir kampanya yürütüyorsun.' diyor." ifadelerini kullanan Soylu, şöyle konuştu: "Temel Efendi, ahlaksız ben miyim yoksa iki milletvekili için rahmetli Erbakan Hocanın Milli Görüşünü PKK'ya satan sen misin. Kim ahlaksız. Bugün öyle tezgahlar yapıyorlar ki Şanlıurfa'da Apo'nun yeğeni Ömer Öcalan, kapı kapı Şanlıurfa Belediye Başkanlığını kazanmak için Saadet Partililerle birlikte geziyor. Doğu'da ve Güneydoğu'da iki vilayete bugüne kadar PKK giremedi, sızamadı. Birisi Şanlıurfa diğeri de Adıyaman'dı. İkisine de şimdi Saadet Partisi ile beraber girebilmek için bir senaryoyu ortaya koyuyorlar. Dertleri önümüzdeki seçimsiz 4,5 yılda nifak tohumları ekerek bu memleketi hedefleriyle buluşturmamak ve memleketi rahat ettirmemektir. Başka bir dertleri yok. Bunlar, 325 PKK'lıyı HDP iltisaklıyı CHP, Saadet Partisi ve İYİ Parti listelerinden aday yaptılar. Bu memlekette adam mı kalmadı. Bu listeleri kendileri yazmadı. Listeleri Kandil verdi yoksa bunlar onları tanımazlar. Teker teker yukarıdan aşağı yazıp bunlara verdiler."
"YÜZDÜK YÜZDÜK KUYRUĞUNA GELDİK"
Soylu, Türkiye'nin oyuna getirilmek istendiğini belirterek, şöyle devam etti: "Madem bunlar PKK'yı şehirdeki meclislere taşıyacaklar, o halde biz Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 94 belediyeyi niye bunlardan aldık. PKK'ya yardım ediyorlar, onlara adam gönderiyorlar, bu ülkenin huzurunu bozuyorlar ve milletin vergisini terör örgütlerine gönderiyorlar diye aldık. O zaman biz yanlış yaptık. Kardeşlerim, 31 Mart'ta zayıflarsak ve bir zafiyete uğrarsak Doğu ve Güneydoğu'da valileri sokağa çıkarmazlar. 6 yaşındaki masum çocukların eline taş verirler. Biz bunları geçmişte defalarca gördük. Valilerin ve kaymakamların itibarını altüst ederler. Kaseti tekrar başa sarmayalım. Bir kardeşiniz olarak size bunu anlatmaya çalışıyorum. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik."
"HIRSIZLARIN DA İFLAHINI KESECEĞİZ"
Türkiye'ye pusu kurulduğunu söyleyen Soylu, şöyle devam etti: "57 bin uyuşturucu satıcısını kodese tıktık. 2017 yılında 941 kişi uyuşturucudan ölmüştü. 2018'de ölümler yarı yarıya düştü. Şimdi cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu yakalamalarını yapıyoruz. Uyuşturucu satıcılarını da bunların patronlarını da yerin yedi kat dibine gömmezsek Allah da millet de hesabını bize sorsun. Yalnızca terörle uyuşturucuyla değil hırsızlıklarla da uğraşıyoruz. Hırsızların da iflahını keseceğiz."
 ‘SENLİK-BENLİK TARTIŞMALARINI
BİR KENARA BIRAKMALIYIZ’
Bugün safları sıklaştırmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu kaydeden AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Senlik-benlik gibi kısır tartışmaları bir kenara bırakmaya her zamankinden daha fazla mecburuz. İçerde terör örgütleriyle ve onların maşası taşeron örgütlerle kol kola gezenler, dışarıda evvelden beri zihinlerinin bir kenarında hastalıklı bir şekilde taşıdıkları Türk ve İslam düşmanları bir araya gelmişken, bizler milli ve yerli bir şuurla memleketin bekası ve istikbalin tesisi için birlikte hareket etmek zorundayız. Bu nedenledir ki; 31 mart seçimleri sadece belediye başkanlarının ve yerel idarelerin belirlendiği bir seçimden çok daha fazlasıdır. Bir beka meselesidir.”
‘AKSARAY AK BELEDİYELERİ
VE İCRAATLARINI ÇOK İYİ BİLİR’
“Belediye işi gönül işidir ve Aksaray AK Belediyeleri ve icraatlarını çok iyi bilir” diyen Başkan Altınsoy, “Dinçer gerek donanımı, gerek alanına hâkimiyeti, gerek insani ilişkileri ve gerekse memleket sevdasıyla Aksaray’ımızın güzel yarınlarına çok önemli katkılar sunacağına inancımız tamdır. Üzerinde titizlikle durdukları projelerini sizlerin desteğiyle hayata geçirecek ve Aksaray’ımızı çok daha yaşanabilir bir kent haline getirecektir. Biz kendisine inanıyor ve destekliyoruz” dedi.
Mitinge, AK Parti Aksaray milletvekilleri İlknur İnceöz ve Cengiz Aydoğdu, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, AK Parti Aksaray Belediye Başkan adayı Evren Dinçer, AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, ilçe ve belde belediye başkan adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Foto: Dilara ARSLANGEDİKLİ – Haber: Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon