‘Borç yapılandırması için defterdarlıktan yardım alınabilir’

‘Borç yapılandırması için defterdarlıktan yardım alınabilir’

Kanundan faydalanmak ve borçlarını yeniden yapılandırmak isteyenlere ve bu konuda bilgi almak  defterdarlığa müracaat edebilir
 

Aksaray Defterdarlığı’ndan yapılan açıklamada 7256 sayılı ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması’ ile ilgili olarak ‘Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun’ 17 Kasım 2020 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girdiği hatırlatıldı. Konunla ilgili bilgilerin yer aldığı açıklamada; “Yapılandırma kanunuyla; Vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükü azalacak. Yapılandırılan borçların peşin veya ilk iki taksit ödeme süresi içinde ödenmesi halinde ayrıca indirimler yapılacak. Borçlar taksitler halinde ödenebilecek. Borçların takibiyle ilgili vergi ihtilafları sonlandırılacak. 7143 sayılı Kanun kapsamında yapılandırılan ve ödemeleri devam eden alacaklar talep edilmesi halinde 7256 sayılı Kanun kapsamında yapılandırılabilecek. Yapılandırılan alacakların tamamının ilk taksit veya ilk iki taksit ödeme süresi içinde ödenmesi halinde kalan taksit tutarları içinde yer alan Yİ-ÜFE tutarları üzerinden indirim yapılacak. Bu kadar çeşitli alanlarda düzenleme yapan ve toplumun her kesimine hitap eden Kanunu vatandaşlarımıza anlatmak, Kanundan azami seviyede yararlanılmasını sağlamak amacıyla gerekli tanıtım faaliyetleri başlatılmıştır” denildi.
 
Yapılandırma kanunu ile kesinleşmiş borçlara ödeme kolaylığı getirildiğinin vurgulandığı açıklamada defterdarlığın tüm personeli ile Kanunu anlatmak ve uygulamak üzere hazır bulunduğu belirtildi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı