Bu proje kitap severler için

Bu proje kitap severler için

KİTAP KONAKLARINDA OKUMA ALANLARI, ARAŞTIRMA YAPMA ALANLARI VE DİNLENME ALANLARI YER ALACAK

Aksaray Belediyesinin TOKİ Bölgesine, Hasas ve Nakkaş Mahalleri ile Paşacık Mahallesinde başlatmış olduğu inşaat çalışmalarında temel atmanın ardından zemin kat seviyesine çıkıldı. Kitap konakları projesi ile şehrin üç farklı noktasında yapılan kitap konakları ve mevcut bulunan Nuri Yazıcı Kitap konağı kitapseverlerin hizmetinde olacak.
Kitap kaynaklarına erişimi daha kolaylaştırmak için hayata geçirdiği kitap konakları iki kattan oluşacak. Toplam 360 metrekare alan üzerinde hizmet verecek olan kitap konaklarında kitap severler için kitap okuma alanları, araştırma yapma alanları ve dinlenme alanları yer alacak.
KİTAP ÇEŞİTLİLİĞİ NOKTASINDA
ZENGİN BİR KAYNAK NOKTASI
Toplumun her kesiminden vatandaşa hitap edecek olan Kitap Konakları’nın inşaat çalışmalarına aralıksız devam edilerek 2021 yılı içerisinde hizmete açılması planlanıyor. Belediye Başkanı Evren Dinçer, şehre kazandırılacak kitap konaklarından her yaş grubundan vatandaş ve öğrencinin faydalanabileceğini söyledi.
Başkan Dinçer, kitap çeşitliliği noktasında zengin bir kaynak noktası olacak olan yeni kitap konaklarında öğrencilerin ders çalışmaları için gerekli alanlarında oluşturulacağını duyurdu. Kitap konakları yapımına başlanıldığını belirten Başkan Dinçer, projenin en kısa zamanda hayata geçmesi ve hizmete sunulması için çalışmaların hassasiyetle takip ettiğinin altını çizdi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı