Burada yetimler yararına çalışmalar yürütülecek

Burada yetimler yararına çalışmalar yürütülecek

Aksaray’da yetimler yararına çalışmaların yürütüleceği yetim koordinasyon merkezinin açılışı gerçekleşti.
İHH İnsani Yardım Vakfının (İHH) Piri Mehmet Paşa Çarşısı içerisinde hayata geçirdiği Yetim Koordinasyon Merkezi yetimler yararına çalışmalar yürütecek. Yetim çocukların kendilerini geliştirebilmeleri ve sosyal hayata aktif katılım sağlayabilmeleri adına birçok etkinliğin yapılacağı Koordinasyon merkezi dualarla açıldı.
Açılışa Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in yanı sıra İHH il ve İlçe Temsilcileri, İHH yönetim kurulu üyeleri, kurum mülki ve idari amirleri sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş pandemi tedbirlerini dikkate alarak katıldı.
‘YETİMLERİMİZ BAŞ TACIMIZDIR’
Yetim Koordinasyon Merkezinin açılış töreninde konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Sivil Toplum Kuruluşlarının halkın yararına yaptığı bu tür projeleri geçmişte olduğu gibi her zaman destekleyeceklerini ifade etti. Yetimleri baş tacı olarak gördüklerini onların barınma ihtiyaçlarını karşılamak için modern ve tam donanımlı bir sevgi evi projelerinin olduğunu duyurdu. Sevgi evleri projesinde inşaat çalışmalarının hızla ilerlediğinin bilgisini verdi. Projenin tamamlanması ile yetimlerin aile sıcaklığındaki yeni yaşam alanlarının hizmete sunulacağını ifade etti. Yetim Koordinasyon Merkezinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
‘YETİM GÜLERSE,
 DÜNYA GÜLER’
Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz, koordinasyon merkezinin açılması ile birlikte yetimler başta olmak üzere çocuklar ve gençler için çalışmalarının devam edeceğini kaydetti. Korkmaz, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile birlikte yürüttüğümüz ‘Gençlikle Hayalleri Yetim Kalmasın Projesi’ kapsamında kullanıma hazır hale getirdiğimiz Yetim Koordinasyon Merkezimizin açılışını gerçekleştirdik. Bu proje ile temel amacımız, hayatını tek başına idame ettirmeye gücü yetmeyen yetim, şehit çocukları, sosyal risk altındaki çocuklar başta olmakla üzere Aksaray geneli gençlerimiz, savaş mağduru mülteci gençlerimiz ve çocuklarımızın, var olan dezavantajlarına sebep olan kaynaklarını iyileştirmek, rehabilitesini sağlamak, gençlerimizi içki, kumar, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan korumak, insanlığın barışa ve merhamete en çok ihtiyaç duyduğu günümüzde, gençlerimizin milli manevi ve ahlaki değerlere sahip, kendi kültürünü özümseyen, farklı görüşlere ve kültürlere açık olan, ülkesine vatanına faydalı olma bilinciyle kuşanan, bireyler olarak yetişmesini sağlamaya çalışmaktır. Bu proje ile hedef kitleye yönelik yapılacak etkinliklerde gönüllülük esasına göre modern bilimin ışığında, milli benliğinden sapmadan, hizmet etme anlayışıyla, başta belediyemiz olmak üzere ilgili kurumlarla iş birliği içinde çalışıyoruz. Proje kapsamında toplam 14 etkinlik yapmayı planlamaktayız. Bütün etkinlikleri yapabileceğimiz Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan Yetim Koordinasyon Merkezimizi kullanıma hazır hale getirmiş, Yetim Bilgi Sistemini, atölye, sinema izleme salonumuzu ve kütüphanemizi kurmuş bulunuyoruz.  Projeye başından beri destek veren sayın valimize, belediye başkanımıza, kurum müdürlerimize, proje koordinatörümüze, projenin bu aşamaya kadar getirilmesinde emeği geçen, katkıda bulunan İHH gönüllülerimize teşekkür ediyor sözlerimi ‘Yetim Gülerse, Dünya Güler’ diyerek sonlandırıyorum” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı