Burası Ortaköy burada iş var

Burası Ortaköy burada iş var

 
Aksaray Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, Aksaray Sosyal Güvenlik Müdürlüğü ile Aksaray MÜSİAD iş birlikteliğinde ‘burası Ortaköy burada iş var’ sloganıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlatmış olduğu Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında saha çalışması gerçekleşti. 


 
Aksaray Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, Aksaray Sosyal Güvenlik Müdürlüğü ile Aksaray MÜSİAD iş birlikteliğinde ‘burası Ortaköy burada iş var’ sloganıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlatmış olduğu Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında saha çalışması gerçekleşti. Yaklaşık 20 işyerinin ziyaret edildiği günün ardından akşam saat 20.00’da Ortaköy Yunus Emre Kültür Merkezi'nde 250 işadamı sivil toplum kuruluşları ve protokol üyesinin katılımı ile 2019 istihdam teşvikleri lansman toplantısı gerçekleşti.
 
ORTAKÖY İLÇESİNDEN 300 İSTİHDAM SÖZÜ
 
İş-Kur Aksaray Müdürü Mahmut Akkuş; “Ortaköy ilçesinde yapılan saha çalışmasında farklı sektörlerde 300 kişilik istihdam sözü aldığını belirterek ‘burası Ortaköy burada iş var’ sloganı Ortaköy'de daha anlamlı hale geldi. İnşallah Belediyemiz, Kaymakamlıklarımız ve kurumlarımızda etkin bir iş birlikteliği tesis edeceğiz dedi.
Kısa ve ekonomiye değerlendirmesinin ve yeni ekonomi programı hakkında sunumların gerçekleştiği programda istihdam teşvikleri hakkında karşılıklı soru-cevap şeklinde oturum gerçekleşti. Programa Ortaköy Kaymakamı Fatih Görmüş, Ortaköy Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir, MÜSİAD Başkanı Eyüp Dağdaş, Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut AKKUŞ, Aksaray Sosyal Güvenlik İl Müdürü Bilal Akgün, Sosyal Güvenlik Kurumu Ortaköy Hizmet Merkezi Müdürü, Ortaköy'de faaliyet yürüten mali müşavirler, esnaf sanatkarlar odası, sivil toplum kuruluşları ve ilçe protokolü ile işverenler katıldı.
 
3 AY ÜCRET EN AZ 9 AY SİGORTA TEŞVİĞİ İÇİN SON 15 GÜN
 
Programda Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut Akkuş 18 başlıkta istihdam teşvikleri hakkında sunum gerçekleştirdi. 3 Ay Ücret Desteği ve İşe İlk Adım Projesinin 30 Nisan 2019 tarihinde sona ereceğini belirten Akkuş ayrıca İlave İstihdam Desteği, Kısa Çalışma Uygulaması, 5 Puanlık İndirim, İlave 6 Puanlık İndirim, Asgari Ücret Desteği, İşbaşı Eğitim Programı, Meslek Edindirme Kursları, Mesleki Beceri ve Geliştirme Protokolü, geleceğin mesleklerinde işbaşı eğitim programı, çocuk bakım desteği, işsizlik ödeneği, ücret garanti fonu, uygulamalı girişimcilik eğitimleri başta olmak üzere teşvikler ve destekler hakkında bilgi verdi.
 
Aksaray Sosyal Güvenlik İl Müdürü Bilal Akgün konuşmasında; “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında 18 başlıkta devam eden teşvikler işverenlerimiz tarafından yoğun ilgi görmektedir. 3 ay ücret desteği ve işe ilk adım teşvikleri 30 Nisan 2019 tarihinde sona erecektir.Bugün burada işverenlerimizin teşviklerimizden daha fazla faydalanması ve bilgi sahibi olabilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yılın en az çalışan sayısının üstüne gerçekleşen her bir istihdam için 3 ay ücret desteği ve en az 9 ay sigorta desteği sağlanmaktadır.”ifadelerine yer verdi.
 
18 BAŞLIKTA DEV TEŞVİKLERE YOĞUN İLGİ
 
MÜSİAD Başkanı Eyüp Dağdaş ise; “Bugün burada İŞKUR ve Sosyal Güvenlik Kurumu 2019 Yılı İstihdam Teşvikleri ve Destekleri tanıtım toplantısını gerçekleştirmek üzere toplandık.Devletimizin hayata geçirmiş olduğu İstihdam Teşvikleri ve Destek Paket programları ile yerel de şehrimiz ulusal da ülkemiz ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacak olan siz değerli müteşebbisler için bu konunun açık bir şekilde anlaşılması ve uygulamaya alınması  bizler için önem arz etmektedir.Bu tür tanıtım  toplantılarının gerçekleştirilmesi bilgiyi kaynağından almamıza vesile olup sunulan imkânlardan en doğru şekilde yararlanmamız adına yol göstermektedir. Devletimizin bekası adına Türkiye Cumhuriyeti’nin birer vatandaşı olarak bizler hiç durmadan çalışmaya ve üretmeye devam etmeliyiz. Gerçekleştireceğimiz  bu tanıtım toplantısının, tüm katılımcılarımız için faydalı olacağını umut eder, bu programın gerçekleşmesinde emeği geçen ve katkı sağlayan başta kurum Müdürlerimize, MÜSİAD Üyelerimize ve katılımcılarımıza şahsım ve MÜSİAD ailesi adına teşekkür eder iyi akşamlar dilerim.”şeklinde konuştu.
 
KURSİYERLERE SERTİFİKALARI DAĞITILDI
 
Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Ortaköy Halk Eğitim Müdürlüğü iş birlikteliğinde açılan meslek edindirme kursları kapsamında dokuma konfeksiyon makineci mesleğinde başarılı kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı. Halen İki grup halinde toplamda 40 kişilik aşçı yardımcısı ve çocuk bakıcısı çocuk bakım elemanı mesleklerinde kurslar devam etmektedir.Kursiyerlerimize Günlük 25 TL cep harçlığı ve genel sağlık sigortaları karşılanırken aynı zamanda mesleki deneyim elde etme fırsatı sunuluyor. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı