‘Büyük mağduriyetler yaşandı’

‘Büyük mağduriyetler yaşandı’

28 Şubat 1997 tarihinde ‘Post Modern Darbe’ olarak isimlendirilen 28 Şubat Darbesi’nin yıl dönümünde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk bir açıklama yaptı.
Ertürk: “Ülkemizde bir daha darbe ve darbe girişimleri yaşanmaması için hem 27 Mayıs’ı, hem 12 Mart’ı, hem 12 Eylül’ü, hem 28 Şubat’ı hem de 15 Temmuz’u çok iyi analiz etmeli, üzerinde uzun uzun düşünmeliyiz. Tüm siyasi partilerin şu konuda hem fikir olmaları gerekir; evet hükümetler hata yapabilir, ülkeyi kötü yönetebilir ama kötü yönetim sergileyen hükümeti indirmesi gereken askerler değil, sandıkta halkoylarıyla çıkan irade olmalıdır.
Diğer tüm darbelerde olduğu gibi 28 Şubat’ta da büyük mağduriyetler, derin acılar, vicdanları yaralayan uygulamalar olmuştur.
28 Şubat post modern darbesini Atatürk adına yaptıklarını söyleyenler şunu bilsinler ki; 20’li yaşlardaki kız çocuklarını başını açmakla, eğitimini bırakmak tercihine zorlayan, başı kapalı olan Anadolulu Hatçe Teyzeyi oğlunun yemin törenine sokmayan, Ayşe Nineyi başörtüsünden dolayı üniversiteyi birinci bitirmiş kızının diploma törenine aldırmayan, bir girişim Atatürk’le, Atatürkçülükle asla bağdaşmaz. Şu da bilinmelidir ki; Atatürk’ün, düşüncelerinin en çok zarar gördüğü süreç 28 Şubat’la başlamıştır” dedi. (Haber Merkezi)
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı