Cadde ve sokaklar sanatla buluşturuluyor

Cadde ve sokaklar sanatla buluşturuluyor

AKSARAY DUVARLARINA ‘RESSAM’ DOKUNUŞU

Aksaray Belediyesi, yaya trafiğinin yoğun olduğu merkezi noktalardaki, trafolar ve duvarları sokak ressamı Kadir Kumcu’nun dokunuşları ile süsleyerek cadde ve sokaklara estetik bir görüntü kazandırıyor.
 35 yıldır şehir ve okul duvarlarını renklendirdiğini söyleyen 58 yaşındaki ressam Kadir Kumcu, “Tüm ana caddelerde ve halkımızın yoğun olduğu yerlerdeki elektrik trafoları, merdivenler ve duvarlara küçük dokunuşlarla resimler yapıyoruz. Tarihimiz, milli değerlerimiz ile ilgili resimlerimizi halkımız çok beğeniyor. Böyle olunca bende bir iştah ile çalışıyorum. Ben resimler yaparak şehri güzelleştirdiğim için halkımızda belediyemize teşekkür ediyorlar. Bunun yanında duvarlar ile elektrik panoları güzel ve temiz bir görüntüye kavuşunca vatandaşlarımızdan çok olumlu tepkilerde almaya başladım” diye konuştu.
ŞEHRİN TARİHİ VE MİLLİ
DEĞERLERİ RESMEDİLİYOR
Sokak ressamlığına ortaokul yıllarında başladığını belirten Kumcu,“O yıldan bu yıla kadar ara vermeden çalışmaya devam ediyorum. İzmir, İstanbul ve Manisa gibi illerde resimler yaptım. Son yıllarda ise memleketimde çalışıyorum. Milli, manevi, tarihi değerlerimiz ile doğa resimlerini yapmayı çok seviyorum. Aksaray’a Hasandağı, Ihlara Vadisi, Selime Katedrali, Tuz gölü flamingoları ile malaklı köpeği gibi birçok yeri resmettik. İnşaat boyacılığı sıkıcı, ama bu resim sanatı olduğu için içten gelerek ve severek yapıyorum ve resim yaparken de hiç yorulmuyorum. Resim yaparken de yoldan geçen vatandaşlarımız durup beni izliyor. Halkımız beni renkli bir insan görerek sevmesi beni çok mutlu ediyor” dedi.
Metropol Koleji Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Derin ise; “ Son zamanlarda inovatif yani yenilenme olayı var. İnsanlar teknolojik olarak 2 yılda bir kendilerini yeniliyor. Bende ustamı resim yaparken gördüm. Bizde okul duvarlarımızı değerler eğitimi diyebileceğiz manzara resimleri ile boyatıyoruz. Ustamda bizim duvarları çok büyük bir aşkla ve şevkle yapıyor. Zaten ustamız şehrin tamamını boyamış. Buradan belediyeye de teşekkür ediyorum. Trafolar, çocuk parkları, köprübaşları, merdivenler gibi birçok yeri resmettirerek şehri süslüyor. Belki bunlar küçük gibi gözüken şeyler ama bence çok önemli ve güzel detaylar” şeklinde konuştu.Foto-Haber :Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı