Cesaret,Kararlılık,Sarsılmaz Bir Adanmışlık

Cesaret,Kararlılık,Sarsılmaz Bir Adanmışlık
CESARET, KARARLILIK, SARSILMAZ BİR ADANMIŞLIK…
 
30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle yazılı bir basın açıklaması yapan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, büyük zaferin tarihin dönüm noktalarından birisi olduğunu belirtti.
 
Şanlı tarihimizin altın sayfalarında yer alan bu eşsiz zaferin vatan, bayrak, iman aşkının en somut göstergelerinden birisi olduğuna dikkat çeken ASÜ Rektörü, “Aziz milletimiz kendisine giydirilmek istenen tutsaklık gömleğini parçalamış ve şartlar ne olursa olsun asla esaret altında yaşamayacağını, bağımsızlığından taviz vermeyeceğini ve boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır. Bu asil zafer cesaretle, kararlılıkla, sarsılmaz bir adanmışlıkla ve derin bir vatan sevdasıyla kazanılmıştır” dedi. 98 yıl önce ufku aydınlatan büyük zaferin bugün de milletin her ferdine ilham kaynağı olduğunu ifade eden ASÜ Rektörü “O gün emperyal güçlerin kirli emelleri nasıl bertaraf edildiyse, bugün de büyük Türkiye yolunda karşılaşılan her nevi güçlük aynı azim ve şevk ile bertaraf edilmektedir. Ecdadın eşine az rastlanır fedakârlık ve kahramanlıklarla bizlere emanet ettiği tüm değerler her daim yolumuzu aydınlatmakta, kazanımların geliştirilerek yaşatılması hususunda bizlere rehberlik etmektedir” dedi.
 
Şahin, mesajını şu sözlerle tamamladı: “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, büyük zaferin tüm kahramanlarını rahmet, dua ve minnetle yâd ediyor, saygı ve şükranla anıyoruz.”

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı