Çevre korunuyor, enerji kazanımı artıyor

Çevre korunuyor, enerji kazanımı artıyor

TESİSİN 3,5 YILDA KENDİ MALİYETİNİ KARŞILAMASI ÖN GÖRÜLÜYOR

Aksaray Belediyesi Kapalı Salı Semt Pazarı çatısındaki yaklaşık 13 bin metrekarelik alan üzerine Güneş Enerjisi Santralinin (GES) kurulumunu gerçekleştirerek enerji üretimini başlattı.
 Şehirde girişimcilere örnek olması, çevre ve doğa bilinci oluşturması ve Belediye bütçesine katkı sağlanması amacı ile kurulan tesiste 1 megawatt gücünde elektrik üretimi gerçekleştiriliyor.  Aksaray’ın her alanda gelişmesi için farklı projelere imza attıklarını kaydeden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yenilebilir enerji kaynakları arasında yer alan Güneş Enerji Santrali projesi ile Belediye Bütçesine 2.5 milyon TL gelir elde edildiğini söyledi.
Başkan Dinçer, Aksaray Belediyesi kaynakları ile tamamlanan GES projesi ile yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ile çevrenin korunması ve sürdürülebilir çevre yönetiminin sağlanması amaçlandığını ifade etti.
‘DOĞAYA VE ÇEVREYİ HİÇBİR
ZAMAN GÖZ ARDI ETMİYORUZ’
 Tüm dünyanın yenilenebilir enerji kaynaklarına yöneldiğini aktaran Başkan Dinçer; “Belediyemiz yenilenebilir enerji kaynakları kullanımı ve enerji verimliliği konusunda önemli bir projeyi tamamladı. Bizler yatırımlarımızı gerçekleştirirken doğaya ve çevreyi hiçbir zaman göz ardı etmiyoruz. Çevre faktörünü her zaman ön planda tutuyoruz. Güneş Enerji Santrali ile çevreye hiçbir zararı olmadan enerji üretimi yapabiliyoruz. Aksaray’ımız yıllık güneşlenme süresi bakımında bu yatırıma oldukça uygun bir konumda bulunuyor. Belediyemiz kaynaklarıyla başlatmış olduğumuz güneş enerji santralimizde enerji üretimimiz yaklaşık 1,5 yıldır sürdürülüyor.  Buradan elde ettiğimiz gelir ile Belediyemize hizmetlerde kullanılmak üzere kaynak oluşturuyoruz” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı