Çevrim içi işlemler süreçleri hızlandırıyor

Çevrim içi işlemler süreçleri hızlandırıyor

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin dijitalleşme sürecinin hızlı biçimde ilerlediğini, bunun bir yansıması olarak Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ) pek çok iş ve işlemin artık çevrim içi ortamda yapılabildiğini söyledi.
Gerek öğrencileri, gerekse akademik ve idari personeli ilgilendiren iş süreçlerinin çevrim içi ortamda yapılabilmesi ile zaman kazanımı başta olmak üzere pek çok avantaj elde edildiğini kaydeden ASÜ Rektörü Şahin, her geçen gün e-Üniversite işlem sayısının nicelik ve nitelik olarak geliştiğini belirtti. Bu kapsamda ASÜ’lü olmak isteyen uluslararası ve lisansüstü öğrenci adayları tüm başvuru işlemlerini çevrim içi ortamda yapabiliyor. Personele dair tüm bilgilere anlık erişim sağlanabilen Personel Bilgi Sistemi, üst kurumlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşları ile yazışmaların hızlı ve güvenli biçimde yapılabilmesini sağlayan Kayıtlı Elektronik Posta Sistemi de (KEP) ASÜ’de aktif biçimde kullanılıyor. Öte yandan öğrenciler, Öğrenci Bilgi Sisteminin (ÖBS) yanı sıra ÖBS Mobil Uygulaması ile derslere, sınav bilgilerine, etkinlik duyurularına, üniversite ile alakalı kimi bilgilere kolaylıkla erişim sağlayabiliyor. Bunların yanı sıra mezuniyet ve ilişik kesme, e-transkript belgesi edinme, kütüphane işlemleri, Mezun Bilgi Sistemi, Ortak Eğitim başvuru ve takibi, ders dışı etkinlik süre izleme, Akıllı Geçiş Sistemi, Akıllı Bisiklet Sistemi ve Bilimsel Araştırma Projeleri gibi süreçler de çevrim içi ortamda yönetilebiliyor. Rektör Şahin, dijitalleşme çalışmalarının önemli olduğunu ve pek çok kolaylık sağladığını dile getirerek, “Biz göreve geldikten sonra devreye aldığımız Elektronik Belge Yönetim Sistemi ile imza ve iş akış süreçleri hızlandı. Bu çalışmalar aynı zamanda kaynakların etkin kullanımı ve zaman tasarrufu sağlıyor. Diğer yandan bilindiği üzere ASÜ en çevreci üniversiteler arasında yer alıyor. Dijitalleşme ile birlikte sıfır atık uygulamalarına ve doğayı korumaya da katkı vermiş oluyoruz” dedi.
Şahin, çevrim içi ortamda yapılabilen işlem sayısını ve bu işlemlerin niteliğini arttırmaya dönük faaliyetlerin dikkatle takip edildiğini ve geliştirme çalışmalarının sürdüğünü de ifade etti.  (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı