‘Çiftçimizin her zaman yanındayız’

‘Çiftçimizin her zaman yanındayız’

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, hükümetin esnafın ve vatandaşın derdiyle dertlenip sürekli çözüm arayışında olduğunu, iki ayrı grup halinde 1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkara 4 milyar 622 milyon TL’lik  kaynağın karşılıksız olarak verileceğini aktardı.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan esnaf ve çiftçi destek paketini değerlendiren İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Salgının zor şartlarını hafifletmek ve vatandaşımıza nefes aldırmak için hükümetimiz her türlü gayreti göstermektedir” diye konuştu.
Salgın sürecinden en çok etkilenen esnafın iki gruba ayrılarak karşılıksız hibe desteği verileceğini ifade eden Altınsoy, “Buna göre birinci grupta bulunan 235 bin işletmeye bir defaya mahsus 5 bin TL verilecektir. İkinci gruba ise bir defaya mahsus 3 bin TL hibe ödemesi yapılacaktır. Toplamda hibe destek miktarı 4 milyar 622 milyon TL’ye ulaşacaktır. Diğer yandan çiftçimize destek olmak amacıyla TMO’nun ton başına bin 650 TL olan sert ekmeklik buğday alımı 2 bin 250 TL, bin 275 TL olan arpa alım fiyatı bin 750 TL’ye çıkarıldığı ilan edilmiştir. Yaş çay alımı desteklerle birlikte kg başı 4 TL, ton başına kırmızı mercimek alımı 5 bin TL, yeşil mercimek 4 bin 150 TL, nohut 4 bin 50 TL’ye yükseltilmiştir. Bu süreçte hükümet esnafımızdan 26 milyon TL’lik alacağından vazgeçerken, kuraklıktan etkilenen çiftçimizin borçlarını da ertelemiştir. Bu sayede merkezi hükümetin, belediyelerimizin destekleri hariç pandemi sürecinde nakdi ödemelerin miktarı 134 milyarı bulurken, vatandaşımıza ayrılan toplam kaynak 661 milyar TL olmuştur” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hem esnafının, hem çiftçisinin, hem de vatandaşının yanında olduğunu bir kez daha gösterdiğini aktaran Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Salgınla mücadelede bir yandan sağlık tedbirlerini alıp, halkımızın sorunsuz şekilde tüm sağlık hizmetlerinden faydalanması için uğraş verilirken diğer taraftan ekonomik etkileriyle sürekli mücadele halinde olmuştur. Hükümetimiz sürekli vatandaşımız için çözüm yolları ararken, muhalefet hayali, gerçek dışı senaryolarla milletimizin aklını karıştırmakla meşgul olmuştur. Bu sıkıntılı dönemi kaosa çevirmenin hesaplarını yapmıştır. Hayali rakamlar üretip, milletimiz için kullanılan 661 milyar lira kaynağı görmezden gelmiştir. Ancak onlar ne yaparsa yapsın, milletimizle aramızda olan güçlü gönül bağını koparamayacaklardır” şeklinde konuştu.(Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı