Çıraklıktan patronluğa uzanan emek serüveni

Çıraklıktan patronluğa uzanan emek serüveni

Aksaray’da Sanayi Mahallesinde soba atölyelerinde ona yakın işçi çalıştıran Mehmet Ay, çıraklıktan patronluğa emekle çalışarak ulaştı.

Mesleğini ustasından azimle öğrendiğini ve 5 yıl önce kendi işini açtığını belirten Mehmet Ay, 2009 yılında çırak olarak başladığı işte nasıl yükseldiğini şöyle anlattı: "Çırak olarak başladım bu işe ama hep dua ederdim, elime imkân geçsin de memleketime hizmet edeyim. Çırak olarak hep düşünürdüm, acaba ben de bir atölye kurabilir miyim diye?  Hep hayal ederdim ve bu hayalimi ilk olarak çırak olarak başladığım dükkânı devralarak başladım. Soba ve kova imalatı yaparken, sektörde soba kullanımı azalınca bende yeni arayışlara girerek mangal, ızgara teli, şiş gibi malzemeleri imal etmeye başladım. Müşterilerim mangalı senden alıyoruz. Mangal kömürünü de sen imal et dediler. Bu fikir beni harekete geçirdi ve şehrimizde ilk olan mangal kömürü imalatına başladım. Bugün sektörün genel durumuna bakıldığında bizim satışlarımız iyi durumda çok şükür”
‘Aksaray markası ile göndermemiz
bize ayriyeten gurur veriyor’
İşletme olarak bu yıl ortalama 100 bin soba kovası imal ettiğini belirten Ay, ”Bunun yanında kış dönemi ise yuvarlak ve kuzine sobalarımızı da hazırladık. Havaların soğuması ile satışlarımızda artamaya başladı. Ürettiğimiz ürünleri Türkiye’nin dört bir tarafına gönderiyoruz. Aksaray markası ile ürünlerimizi göndermemiz bize ayriyeten gurur veriyor” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı