Çocuklar artık acı çekmeyecek

Çocuklar artık acı çekmeyecek

DİYABET HASTASI ÇOCUKLARA SENSÖRLÜ GLİKOZ ÖLÇÜM CİHAZLARI DAĞITILMAYA BAŞLANDI

Aksaray Valiliği öncülüğünde, İl Sağlık Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliğinde hazırlanan ‘Tip1 Diyabetli Çocuklarda Sağlıklı Yaşam’ projesi kapsamında hayırsever tarafından alınan sensörlü glikoz ölçüm cihazları hak sahiplerine dağıtılmaya başlandı.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu diyabet hastası çocuklar ve aileleri ile bir araya gelerek hibe edilen cihazların teslim törenine katıldı. Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen programda, çocuklar ve aileleri ile bir süre sohbet eden Aydoğdu, tip1 diyabet hastalığında çocuklar ve ailelerin zor bir süreçten geçtiğini, çocuklarda erişkinler gibi tek doz insülin yapılmadığını, minik ellerin her gün 4-5 defa delinerek ölçüm yapılıp insülin vurulduğunu söyledi. Hamza Aydoğdu,  ‘Çocuklarımızın elleri kanamayacak,  artık acı çekmeyecekler’ dedi.

ÇOCUKLARA SENSÖRLÜ ÖLÇÜM CİHAZI VERİLECEK

Tip1 diyabet hastası çocuklara sensörlü glikoz ölçüm cihazı verilmesi ile ilgili hazırlanan projeye Eroğlu Holding tarafından önemli destek sağlandığını hatırlatan Aydoğdu,  Eroğlu Holding ile 2021 yılı sonunda imzalanan cihaz hibe protokolünün ardından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile temin edilen cihazların ailelere teslim edilmeye başlandığını ifade etti.

Bu projenin çok anlamlı bir iyilik hareketi olarak ortaya çıkmasından duyduğu memnuniyeti vurgulayan Vali Hamza Aydoğdu; “Çocuklarımız daha önce her gün acı çekerek bu ölçümleri yapmak zorunda kalıyordu. Onlarla beraber ailelerimizde bu acıyı hissediyordu. Bu yüzden çocuklar için sensörlü glikoz ölçüm cihazlarını ailelerimize dağıtmaya başladık. Hazırlanan projeye bu anlamlı katkı ve desteği sağlayan hayırseverimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Programda daha sonra 5 çocuğa Aydoğdu tarafından sensörlü şeker ölçüm cihazları hediye edildi. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından hak sahibi ailelere cihaz kullanımı ile ilgili tanıtım ve eğitimler verildi. Aileler, Hamza Aydoğdu’ya teşekkür ederek hazırlanan proje ile çocuklarının acı çekmeden şeker ölçümlerini yapabileceklerini ifade ederek çok mutlu olduklarını belirtti.

Projeye destek sağlayan Eroğlu Holding tarafından ilk etapta hibe edilen 100 okuyucu ile 2860 adet sensor Aksaray Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına teslim edildiği, cihazların hak sahibi çocuklara dağıtılmaya devam edeceğini bildirildi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası