Çocuklar oyuncaklarını kendi elleriyle yapıyor

Çocuklar oyuncaklarını  kendi elleriyle yapıyor

‘AHŞAP OYUNCAK ATÖLYESİ’NDE ÇCUKLAR AHŞAPTAN OYUNCAKLAR YAPIYOR
ParkSite’nin üst katında çocuklara özel olarak tahsil edilen alanlarda çocukların yeteneklerini geliştireceği sosyalleşirken eğlenip öğrenebileceği, yeteneklerini pekiştireceği, duygusal, sosyal, bilişsel ve bedensel gelişimini destekleyecek, eğlence, hobi, sanat ve kültürel faaliyetler yer alıyor.

Kültür ParkSite içinde çocukların hizmetine sunulan Çocuk Aktivite Merkezi içerisinde faaliyet gösteren Ahşap Oyuncak Atölyesi, 5-12 yaş aralığındaki çocukların yoğun ilgisine maruz kalıyor.
Çocuklar 6 hafta süren kurslara hafta 1 gün gelerek 2 saat süreyle oyuncak yapıyorlar. 100’ü aşkın çocuk bu kurslarda eğitim alıyor.
Çocukların yeteneklerini geliştireceği sosyalleşirken eğlenip öğrenebileceği, yeteneklerini pekiştireceği atölye aynı zamanda fedakarlık yapmayı, toplu halde bir ürün ortaya çıkarmayı öğreterek çocukların geleceğe dair önemli bir adım atmasını sağlıyor.
Uçak, helikopter, tren, traktör, tank, itfaiye gibi bir çok oyuncağı yapma olanağı sunan atölyede kursiyer çocuklar önce bilgisayar ortamında yapılan çizimleri, kendi elleriyle oyuncağa dönüştürüyorlar. Boyamasını bilen kendileri yapan çocuklar hem öğreniyor hem eğleniyorlar.
Sağlık açsından da zararsız olan ahşap oyuncaklar çocukların dünyasını korkusuzca neşelendiriyor. Aksaray Egemen Gazetesi Haber Servisi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı