Çocuklar yeteneklerini oyunlara yansıtıyor

Çocuklar yeteneklerini oyunlara yansıtıyor

ÇOCUK AKTİVİTE MERKEZİNDE AKIL VE ZEKÂ OYUNLARI TURNUVASI YAPILDI

Aksaray ParkSite AVM içerisinde bulunan Çocuk Aktivite Merkezi, öğrenciler arasında yaşları 7 ila 12 arasında değişen 50 çocuğun katılımı ile akıl ve zekâ oyunları turnuvası düzenledi.
 Akıl ve mantıklarını kullanarak yarışan öğrenciler, heyecan ve eğlenceyi bir arada yaşadı. Turnuvada dereceye giren çocuklar ödüllendirildi. Aksaray Belediyesi tarafından çocukları bilişim bağımlılığından kurtarmak ve yeteneklerini kullandırarak sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla açılan Aksaray Çocuk Aktivite Merkezi, her hafta farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor.
ÇOCUKLAR ALGORİTMİK DÜŞÜNCE
İLE SOYUTLAMA BECERİSİ KAZANIYOR
Çocuk Aktive Merkezi bünyesinde açılan Zekâ Oyunları kursunda farklı yaşlardan çocuklara eğitim veriliyor. Çocukların zekâ oyunlarına ilgisini artırmak, algoritmik düşünce ile soyutlama becerisi kazandırmak ve kendi ürünlerini geliştirme yetenekleri sağlamak amacıyla verilen eğitimlere, 7 ila 12 yaş aralığında çocuklar katılabiliyor.  
AHŞAP ATÖLYESİ, MÜZİK ATÖLYESİ,
TİYATRO SALONU, OYUNCAK MÜZESİ
Aksaray Belediyesi Çocuk Aktive Merkezi akıl ve zekâ oyunları atölyesinde, öğrencilere kişisel gelişim kazandırıldığını belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer, çocuklara kendilerini ifade edebilme fırsatının sunulduğu gibi akıl ve zekâ oyunları ile vakitlerini daha verimli geçirmelerinin sağlandığını belirtti. Başkan Dinçer, Çocuk Aktive Merkezinde akıl ve zekâ atölyelerinin yanında ahşap atölyesi, müzik atölyesi, tiyatro salonu, oyuncak müzesi, kütüphane, robotik kodlama sınıfı ve oyun salonlarının da yer aldığını söyledi. Akıl ve Zekâ Oyunları atölyesinde mangala, reversi, altıgen, kule, renkli dama, nim soma küpleri oyun dalında eğitim alan 50 öğrenci arasında akıl ve zekâ oyunları turnuvası gerçekleşti. Turnuvada öğrenciler, geliştirildikleri oyunları jüriye sundu. Turnuva sonunda dereceye giren öğrencilere ödülleri teslim edildi.(Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı