“Çocuklarımız bu ülkenin asıl sahipleridir”

“Çocuklarımız bu ülkenin asıl sahipleridir”

İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Özhan Türemiş 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı. Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 101. yılı olması nedeniyle büyük bir coşku ile kutlanması istenen ancak koronavirus salgınının gerektirdiği sosyal mesafenin korunması için iptal edilen kutlamaların evlerde çocuklarla yapılacağını söyleyen Türemiş “Milli birliğimizin mihenk taşı 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı ile demokrasi ve egemenliğin teminatı Cumhuriyetimiz için ilk adım atılalı 101 yıl oldu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ileri görüşlü bir lider olarak bizlere benimsettiği ilkeleri ve vizyonuyla her zaman örnek aldığımız önderimiz, bu güzel günü çocuklara armağan ederek bir kez daha geleceğin çocuklar üzerinde yükseleceğini bizlere ifade etmiştir. Mustafa Kemal Atatürk egemenlik ve geleceğin ayrılmaz bir bütün olduğunu bize göstermiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bize, ülkenin asıl sahipleri olan çocuklarımıza ve gençlerimize sorumluluğumuzu hatırlatmaktadır. Cumhuriyetle kazanılan değerler egemenliğimizin de temelidir. Koronavirüs gölgesinde evlerimizde kutlayacağımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatanı vatan yapanları, bu uğurda can verenleri saygı ve minnetle anıyoruz. Çocuklarımız, tüm dünya çocukları, savaşın değil barışın, şiddetin değil sevginin egemen olduğu bayramları yaşasınlar” ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı