Çok amaçlı sosyal tesis için geri sayım başladı

Çok amaçlı sosyal tesis için geri sayım başladı

Yunus Emre ve Cumhuriyet Mahallelerinde yaşayan vatandaşlar için Toki Bölgesinde hayata geçirilen Kapalı Semt Pazarı ve çok amaçlı sosyal tesis açılışa hazır hale getirildi.
Vatandaşların iklim koşullarından etkilenmeden alışverişlerini yapabilmeleri adına pazar alanı modern bir şekilde üzeri ve yanları kapalı olarak inşa edildi.
Aksaray Belediyesi ekiplerinde geçtiğimiz günlerde inşaat çalışmaları ve iç tefrişatları tamamlanan Pazar alanının ve çok amaçlı sosyal tesisin geçtiğimiz günlerde alt yapı eksiklikleri, zemin iyileştirme çalışmaları ve sıcak asfalt serim çalışmalarına başlanılmıştı. Belediye Başkanı Evren Dinçer, açılış öncesinde sıcak asfalt serim çalışmalarını yerinde incelemişti. Gelinen süreç içerisinde sıcak Asfalt serim çalışmaları tamamlanan proje açılışa hazır hale getirildi.
Yunus Emre- Cumhuriyet Mahallesi semt pazarı ve sosyal tesisinden vatandaşların çok fonksiyonlu şekilde yararlanabileceğini belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer “TOKİ Bölgesinde hayata geçirdiğimiz Kapalı Semt Pazarı ve sosyal tesisimiz pek çok alanda vatandaşlarımıza hizmet sunacak. Yunus Emre ve Cumhuriyet Mahallelerimizde yaşayan mahalle sakinlerimiz iklim şartlarından etkilenmeden pazar ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Aynı zaman pazarın kurulmadığı diğer günlerde de bu alanda vatandaşlar düğün nişan gibi toplu organizasyonlarını yapabilecek. Ayrıca o bölgedeki vatandaşlarımızın sportif faaliyet yapmaları için projemiz içerisinde 2 adet basketbol ve voleybol sahaları da bulunuyor.Semt pazarı projemizin içerisine yaptığımız 3 adet vezneden vatandaşlarımız su faturalarını ödeyebilecek. Çok amaçlı olarak kullanılacak proje içerisinde Zabıta Noktası, Pazarcılar Odası, Bay Bayan WC Mescid gibi sosyal donatıları da vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Sıcak serim çalışmalarımızı da tamamladık projemizi açılışa hazır hale getirdik” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı