Cuma namazında Mehmetçiğe dua edildi

Cuma namazında  Mehmetçiğe dua edildi


Barış Pınarı Harekâtı’na destek amacıyla Aksaray Ulu Cami'de cuma hutbesinde Mehmetçik için dua edildi. Ulu Cami’de harekâtın başarıya ulaşması için vatandaşlar ellerini semaya açtı.


Barış Pınarı Harekâtı’na destek amacıyla Aksaray Ulu Cami'de cuma hutbesinde Mehmetçik için dua edildi. Ulu Cami’de harekâtın başarıya ulaşması için vatandaşlar ellerini semaya açtı.
Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekâtı’na destek amacıyla Aksaray’da ki camilerde cuma hutbesinde Mehmetçiğe dua edildi.
Hutbede, Türk milletinin bütün zorluklara rağmen her zaman vatanını savunduğu belirtildi.
İslam coğrafyasının dört bir köşesinde ateş çukurları açmak isteyenlerin türlü hile ile desiselerle, plan ve tuzaklarla Türkiye'nin bekasına saldırdığını ifade eden Ulu Cami imamı, "Bizler, gerektiğinde aç ve susuz kalırız. Ancak hürriyet ve bağımsızlığımızdan, izzet ve şerefimizden asla taviz vermeyiz. Vatanımıza ve mukaddesatımıza, birliğimize ve beraberliğimize yönelik saldırılara her türlü fedakârlığı göstererek karşı dururuz. Bu cennet vatanımızın bir karış toprağını bile asla düşmana teslim etmeyiz" dedi.
Türk askerinin bölgenin barış ve selameti için sefere çıktığını hatırlatan imam, şunları söyledi: "Ya Rabb'i izzet ve onurumuza, istiklal ve istikbalimize kastedenlere, varlığımıza ve vatanımıza göz dikenlere fırsat verme. Ülkemizin güvenliği, milletimizin huzuru, bölgemizin barış ve selameti için sefere çıkan kahraman ordumuza yardım eyle. Askerlerimizi ve güvenlik güçlerimizi her türlü tehlike ve tuzaklardan muhafaza eyle! Fesadı ve terörü ortadan kaldırmak için çıktığımız bu yolda bizleri nusretinle ve kudretinle muzaffer eyle" Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı