‘Daha iyi bir noktada olmayı hedefliyoruz’

‘Daha iyi bir noktada olmayı hedefliyoruz’

ŞAHİN, İHTİSASLAŞMA KOORDİNATÖRLÜĞÜ İLE BULUŞTU

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, spor ve sağlık alanındaki ihtisaslaşma çalışmalarının, gerçekleşen etkinlikler ve yeni üretilen projelerle anlamlı bir zeminde ilerlediğini söyledi.
Rektör Şahin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz’le birlikte, Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörlüğü çalışanlarıyla bir araya geldi. Toplantının hemen başında Koordinatör Dr. Öğr. Üyesi Lalehan Akyüz, başlangıç aşamasından bu yana sürecin nasıl işlediğine dair bilgiler aktardı; tamamlanan, süren ve planlanan projeleri anlattı.
İhtisaslaşmanın yeni bir bakış açısı olduğunu ve ASÜ açısından sürecin artan bir ivme ile ilerlediğini kaydeden Rektör Prof. Şahin, “Spor Kütüphanesinin kurulması, ulusal ve uluslararası sportif organizasyonların düzenlenmesi, üretime dönük ve disiplinler arası proje fikirlerinin ortaya çıkması, yeni işbirliklerinin kurulması… Kısa zamanda pek çok çalışma hayata geçti. Bu çalışmaların her birisi yeni bir ufuk oluşması bakımından çok kıymetlidir. Çünkü ihtisaslaşma şehrin tüm dinamiklerini yakından ilgilendiren kolektif bir özelliğe sahiptir” dedi.
AKSARAY’IN CAZİBE MERKEZİ
OLMASINA KATKI SAĞLAYACAK
 İhtisaslaşmanın bir yandan sportif etkinlik çeşitliliğini arttırdığını diğer yandan alternatif spor branşlarının gelişimine imkân sağladığını kaydeden Rektör Şahin, “Sürecin sanayi üretimi ve ekonomiyle de doğrudan bir ilişkisi var. Spor ve sağlık kesişen kümesinde ortaya çıkan fikirlerin sanayi üretimine dönüşmesi hem toplumsal refaha hem de Aksaray’ın bir cazibe merkezi olmasına katkı sağlayacaktır. Bu doğrultuda çalışmayı sürdürüyoruz. Başladığımız noktaya göre bugün çok daha iyi bir yerdeyiz. Yarın, bugünden daha iyi bir noktada olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Toplantı, yeni fikir önerilerinin alınması ve sürecin genel işleyişinin değerlendirilmesiyle tamamlandı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı