Dayanışma kanımızda var

Dayanışma kanımızda var

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ihtiyaç sahibi aileler için bir kampanya gerçekleştirdi. Aksaray Merkez ve ilçe Sosyal Yardımlaşma Vakıfları aracılığı ile Jandarma sorumluluk bölgesindeki ihtiyaç sahibi ailelere yönelik başlatılan kampanya kapsamında jandarma personeli ve sivil toplum kuruluşlarının desteği ile içerisinde gıda malzemelerinden oluşan toplam 492 adet gıda kolisi hazırlandı.
Kampanya hakkında Jandarma Komutanı Albay Halil Murat Bilgiç’ten bilgi alan Vali Hamza Aydoğdu, “Jandarma güvenliği sağladığı gibi halkın dertleri ile dertlenen çok kadim, şerefli ve onurlu bir kurumumuzdur” dedi.
Jandarmanın sorumluluk bölgesindeki ihtiyaç sahibi aileler için çok değerli çok anlamlı bir çalışma gerçekleştirildiğini ifade eden Vali Aydoğdu; hazırlanan 492 adet gıda kolisinin ihtiyaç sahibi ailelere jandarma tarafından ulaştırılacağını belirterek İl jandarma Komutanı Albay Halil Murat Bilgiç ve Jandarma personellerini tebrik etti. Vali Hamza Aydoğdu jandarmanın güvenliği sağladığı gibi halkın dertleri ile dertlenen çok kadim, şerefli ve onurlu bir kurum olduğunu vurguladı. 
‘JANDARMANIN BAŞLATTIĞI
 BU ÇALIŞMA ÇOK ANLAMLI’
Vali Aydoğdu jandarma personellerinin kendi arasında başlattığı kampanyanın çok büyük anlam taşıdığını belirterek; “Al bayrağın altında bu güzel vatan parçasında el birliği ile sizin sayenizde insanlarımız evlerinde güvenle kalabiliyor. Türk milleti tarihten getirdiği misyon ile her zaman vatandaşının, fakir fukaranın garibanın yanında olmuştur. Jandarma güvenliği sağladığı gibi halkın dertleri ile dertlenen çok kadim, şerefli ve onurlu bir kurumumuzdur. Bugün burada bunu görmek bu duyguları burada yaşamak, insanların dertleri ile dertleşmek onların dertlerine çözüm bulmak onlara bu yardımları götürürken gözlerinde ki mutluğu görmek cenabı Allah’ın her kese nasip edeceği duygu değildir. Hepinizi tebrik ediyorum” diye konuştu.
Yardımlaşma ve dayanışmanın, başkasının derdine merhem olma geleneğinin başka hiçbir millette bulunmadığını ifade eden Vali Aydoğdu; “Bu duygu sadece necip Türk Milletinin genetik yapısında vardır. Bizim tarihimizin bize yüklediği misyonda budur. Bu misyonu bizde bizden sonraki nesiller aracılığı ile kıyamete kadar aktaracağız. Lisani hal lisanı kavilden üstündür. Yeni yetişen gençliğe alfa kuşağı diyoruz. Gelecek 5 yıl içinde dünya nüfusunun 2 milyarı alfa nüfus konumunda olacak. Yani Teknolojiyi çevrimiçi kullanan gençler. Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin kaybetmeyeceğimiz en önemli duygu İnsan sıcaklığı insan samimiyeti bu da tamamen Türk milletinin genetik yapısında olan duygudur. Destekleriniz için hepinize çok teşekkür ediyor hepinizi yürekten kutluyorum” şeklinde konuştu.
Yapılan duanın ardından Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı iş birliğinde jandarma personeli ve STK’ların destekleri ile hazırlanan yardım malzemeleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere uğurlandı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı