‘Demiryolu inşaatı için ödenek ayrılacak mı ?’

‘Demiryolu inşaatı için  ödenek ayrılacak mı ?’

Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Ulaştırma ve Altyapı bakanlığına demiryolu yapımı ile ilgili soru önergesi verdi.
Aksaray’ı Mersin ve İskenderun’a bağlayacak nitelikte olan Aksaray – Niğde Ulukışla Çakmak istasyonun ihale aşamasına geldiğini ancak ihalesi yapılıp inşaatına başlanılmadığını belirten Erel; “Aksaray ekonomisi için hayati önem taşıyan, projesi tamamlanan ve ihale aşamasına gelen Aksaray Çakmak istasyonunu yatırım planına alarak 2021 yılı bütçesinde ödenek ayırmayı düşünüyor musunuz?” soru önergesinde bulundu. 
Erel; “Bu yıl kısmen hizmete giren yılsonunda da tamamı hizmete girecek olan Ankara- Niğde otoyoluyla birlikte Aksaray’dan geçen araç sayısı yüzde 90’lar civarında azalacaktır. Bu durum Aksaray ekonomisini olumsuz yönde etkileyecektir. İlgili demiryolunun hizmete girmesiyle Aksaray, Mersin ve İskenderun limanlarına ulaşarak Organize sanayide ki yatırımlar üç katına kadar artacaktır.  Aksaray için iş, aş, umut kapısı olan demir yolunun bu anlamda bir an önce hizmete girmesi gerekmektedir” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı