‘Demokrasi kırmızı çizgimiz olmalı’

‘Demokrasi kırmızı çizgimiz olmalı’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk Türkiye gündeminde olan 103 amiralin gece yarısı yayınladığı bildiri ile ilgili görüşlerini açıkladı. Ertürk bildiriye şeklen karşı olduğunu vurgulayarak demokrasi kırmızı çizgimizdir mesajı verdi.
Tartışmaları üzücü bulduğunu ifade eden Ertürk toplumun bölünmüş gibi gösterildiğine dikkat çekerek “Gündem 103 Amiralin yayınladığı bildiri. Bu bildiri toplumu ikiye bölecek şekilde bir noktaya gelmesi ve bu düzlemde tartışılması son derece üzücü. Sanki toplum bildiriyi destekleyenler ve bildiriye karşı olanlar şeklinde bölünmüş gibi. Bir kere temel konularda mutabık kalmamız lazım. Demokrasi her siyasal partinin, her toplum ferdinin, sahip çıkması gereken çok önemli bir kavramdır. Demokrasinin önemini kavramak için çevremizde ve Orta Doğu’da yaşananlara bakmak lazım” dedi.
‘DARBEYİ ÇAĞRIŞTIRAN
HER ŞEYİN KARŞISINDAYIZ’
“Askerin siyasetle ilişkisi bu coğrafyada hep tartışmalı bir konu olmuştur” diyen Ertürk “Ülke tarihimizde çok kanayan yaralar vardır. Askerin siyasete müdahalesi birçok travmalara yol açmıştır. Bu anlamda darbe girişimleri ve darbeyi çağrıştıran durumları hem şahıs olarak hem de CHP İl Başkanlığı olarak karşısında olduğumuzu söylemek istiyorum. Bunun altının kalın çizgilerle çizilmesini isterim.   Gece yarısı saat 22.30 sularında bildiri şeklinde yayınlanmasına geçmiş tecrübelerden dolayı itiraz ederim.  Ama burdan da bir kahramanlık mağduriyet yaratarak, darbe oldu, darbe olacak gibi hezeyana kapılmayı da doğru bulmam” diye konuştu. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı