Denetimler artacak

Denetimler artacak

OTOBÜS KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ‘Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi’ kapsamında otobüs kazalarının önlenmesine yönelik alınacak tedbirler Aksaray Valisi Ali Mantı başkanlığında düzenlenen toplantıda görüşüldü.
Otobüs firma temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve ilgili diğer paydaşların katıldığı toplantıda; otobüslerle yapılan şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı faaliyetlerinde telafisi mümkün olmayan ağır kayıplara yol açan otobüs kazalarının önlenmesine yönelik alınan ve alınacak tedbirler görüşülerek değerlendirildi.
Trafik kazaları ve sonuçları, otobüs denetimleri, yol ve trafik güvenliğinin sağlanması için dikkat edilmesi hususların Aksaray Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan sunumda açıklanarak değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda katılımcılar görüş ve önerilerini sundu.
Aksaray Valisi Ali Mantı; İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ‘Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi’ kapsamında otobüs trafik kazalarının önlenmesine yönelik ülke genelinde aynı gün toplantı düzenlendiğini, toplumsal farkındalık oluşturularak yol ve trafik güvenliğine katkı sağlayacak görüşlerin alınarak sorunların işbirliği ve koordinasyon içerisinde çözülmesinin amaçlandığını belirtti. (Haber Merkezi)
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı