Asfalt serim çalışmaları devam ediyor

Asfalt serim  çalışmaları  devam ediyor

 
Aksaray Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Hacılar Harmanı Mahallesi 49. cadde üzerinde bulunan yolda temel malzeme serimi ve asfalt çalışması serim çalışması devam ediyor.


 
Aksaray Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Hacılar Harmanı Mahallesi 49. cadde üzerinde bulunan yolda temel malzeme serimi ve asfalt çalışması serim çalışması devam ediyor.
 
Altyapı ve üstyapı çalışmalarının uyumlu bir şekilde gerçekleştirilmesi için çaba harcayan Aksaray Belediyesi, ihtiyaç dâhilindeki her noktada sıcak asfalt serim çalışmalarını sürdürüyor.
 
Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Şehrimizde ihtiyaç duyulan her noktada sıcak asfalt serim çalışmalarımız devam ediyor. Hacılar Harmanı Mahallesi 49. Caddesi üzerinde devam eden sıcak asfalt serim çalışması kısa süre içerisinde tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine açacağız” dedi.
 
Vatandaşlar, “49. Cadde de bulunan asfalt zamanla ağır tonajlı araçların geçmesinden dolayı deforme olmuştu. Evren Başkanımıza talepte bulunduk. Kısa süre içerisinde ekipleri gelerek yolumuza yeniden asfalt serim çalışması başlattı. Duyarlılığından dolayı Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
 
HÜRRİYET MAHALLESİ ANA YOLUNUN
ALT VE ÜST YAPISI YENİLENİYOR
 
Aksaray Belediyesi, şehrin birçok noktasında alt yapı ve üst yapı çalışmalarını sürdürürken yıllardır çözüm bekleyen Hürriyet Mahallesi Ana Cadde yolu nihayet çözüme kavuşuyor. Sağlık Köyü yolunda sıcak asfalt çalışmasından sonra yol genişletme çalışması başlatıldı.
 
Belediye Başkanı Evren Dinçer’in yaklaşık 5 ay önce görevi devralmasıyla birlikte çalışmaların hız kazandığı Hürriyet Mahallesi Sağlık Köyü yolunda alt yapı ve üst yapı çalışmaları için ekipler yoğun mesai harcadı. Su Kanalizasyon Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü koordineli çalışarak 5 ay gibi kısa bir sürede yolun alt ve üst yapısını büyük oranda tamamladı.
 
Belediye Başkanı Evren Dinçer, her fırsatta Hürriyet Mahallesi ana yolunda süren çalışmalarını sık sık yerinde incelemek suretiyle ilgili birimlerden yolun son durumu hakkında bilgiler almıştı.
 
Seçimden önce vatandaşlardan yolun yapılması yönünde yoğun istek aldığını belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Seçim öncesi yaptığımız mahalle gezileri ve toplantılarımızda mahalle sakinleri bu yolun yapılmasını istemişlerdi. Bizde biran önce yolu yapacağımıza söz vermiştik. Yolda alt yapı eksiliği vardı ve göreve başladığımızda ilk olarak işe alt yapı ile başladık.
 
Hürriyet Mahallemizden Sağlık Beldemize giden bu güzergâh üzerinde alt yapıda önemli işler yaptık. Halkımızın daha sağlıklı su içmesi için 4 bin 250 metrelik asbest içme suyu hattını iptal ederek günümüz teknoloji ve standartlarına uygun 4 bin 541 metrelik içme suyu hattını tamamen yeniledik. Arızaların ve kayıp kaçakların önüne geçmiş olduk.
 
Bu yol güzergâhımızda 2 bin 400 metrelik kanalizasyon atık terfi hattı yaptık. Yol üzerinde su birikintilerini önlemek ve yolun daha uzun ömürlü olması yol güzergahına 45 adet ızgara yerleştirdik. Yağmur suyu, sel baskınında Laleli Mahallemizden bu bölgeye gelen kanal ve bağlantı hatlarını Hürriyet Mahallesi ana yağmur suyu hattına bağladık. Böylesine çok yönlü çalışma ile alt yapıyı sorununu ortadan kaldırdık” ifadelerini kullandı.
 
Hürriyet Mahallesinde ana yolunda süren sıcak asfalt çalışmalarını daha önce birçok kez yerinde incelediğini hatırlatan Başkan Dinçer, yolda sıcak asfalt çalışmasının süreceği işaret etti. Ayrıca aynı yolda trafiğin tek şeritten sağlanan bin 500 metrelik kısmında yol genişletme çalışmalarının devam ettiğini açıkladı. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı