Destekleme başvuruları başladı

Destekleme başvuruları başladı


 
Aksaray ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, “Anaç koyun keçi destekleme başvuruları başladı” dedi.

Aktürk; “Birliğimize kayıtlı aktif üyelerimizin Bakanlık kayıt sistemine kayıtlı olan 15 ay ve üzeri yaşında olan anaç koyun ve keçileri için    destekleme başvurularını 04 Aralık 2020  Cuma gününe kadar birlik merkezine ve Eskil ilçesine kayıtlı   üyelerimizin Eskil şubesine  başvurularını  yapmaları gerekmektedir. Belirtilen tarih den sonraki başvurular kabul edilmeyecektir. 2020 yılında yapılacak tarımsal desteklemelere ilişkin Cumhurbaşkanlığı’nın 3190 sayılı kararı ile 06 kasım 2020 tarihine kadar bakanlık kayıt sistemine kayıtlı 15 ayını doldurmuş (24/12/2019 tarihinden önce doğumlu)   anaç koyun için 30 TL, anaç keçi için 35 TL destek ödenecektir. , Çoban istihdam desteği olarak;  100 baş ve üzeri anaç koyun ve keçiye sahip işletmelere veya çobanlara 5 bin TL destekleme ödenecektir. Sürü büyütme ve yenileme desteği olarak; 2019 yılı anaç koyun keçi desteklemesini alan ve 2020 yılı anaç koyun keçi sayısını artıran işletmelere bir önceki yılın kuzu ve oğlaklarını 2020 yılında anaç koyun ve keçi vasfına ulaşanlara 100 TL ödenecektir” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı