Devlet vatandaşı mağdur etmiyor

Devlet vatandaşı mağdur etmiyor

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ ÖDEMELERİ BAŞLADI

‘Pasif İşgücü Programında’ yer alan ‘Kısa Çalışma Uygulaması’, ‘İşsizlik Ödeneği’ ve ‘Nakdi Ücret Desteği’ Aksaray’da büyük ilgi gördü.
Konuyla ilgili açıklama yapan Aksaray İş-Kur Müdürü Mahmut Akkuş; “Bu doğrultuda çok ivedi bir şekilde mesai mefhumu gözetilmeden vatandaşlarımızın ödeme planı hazırlanmıştır” dedi.
Ödemelerin de yapılmaya devam ettiğini ifade eden Akkuş; “Bilhassa kısa çalışma ödemeleri, IBAN numaralarını bildiren vatandaşlarımızın banka hesaplarına, IBAN numaralarını bildirmeyen veya eksik hatalı bildiren vatandaşlarımızın ise T.C. Kimlik Numaralarının son hanelerine göre ödenecek olup;
*T.C. kimlik numarası 0 ve 2 ile biten vatandaşlarımız 05.05.2020 tarihi itibarıyla,
*T.C. kimlik numarası 4 ve 6 ile biten vatandaşlarımız 06.05.2020 tarihi itibarıyla,
*T.C. Kimlik Numarası 8 ile biten vatandaşlarımız 07.05 2020 tarihi itibarıyla PTT şubelerinden ödemelerini alacaklardır.
İşverenlerimiz tarafından İşkur İl Müdürlüğümüze bildirilen IBAN numaralarında eksik veya hatalı bir durumun söz konusu olması veya IBAN numaralarını bildirilmemesi nedeniyle gerekli güncelleme işlemlerinin yapılabilmesi için işverenlerin bizzat www.iskur.gov.tr adresinden gerekli güncellemeleri yapması imkanı tanınmıştır.
Ayrıca ALO 170 ve e-Devlet aracılığıyla IBAN güncelleme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. IBAN numaralarının bizzat kişiye ait olması gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” diye konuştu. 2’de

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı