‘Dijital teknolojiyi doğru kullanmalıyız’

‘Dijital teknolojiyi  doğru kullanmalıyız’

Aksaray Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi gerek milli ve manevi projelerle gerekse bilimsel ve kişisel gelişim alanlarında hareketliliğiyle dikkat çekiyor.

Özellikle eTwinning projeleriyle Z kuşağına teknolojinin doğru kullanılmasını öğreterek, öğrencileri güvenli internet kullanması ve dijital okuryazarlık adına önemli çalışmalara imza atılıyor. 

 

Yurtdışı ile etkileşim alanında 3 farklı eTwinning projesiyle ilgili bilgiler veren Okul Müdürü Ramazan Ünal Çokkayışlı; ‘Digital Transformation Ambassadors’ isimli eTwinning projesi ile amacımız dijital okuryazarlığı artırmak, öğrencileri güvenli internet kullanımı hakkında bilinçlendirmek, öğretmenler ve öğrenciler için daha eğlenceli bir öğretim ortamı oluşturmaktır. ‘Youth Has The Midas Touch 2.0’ isimli eTwinning projesinde ise gelişen dünyada inovasyon ve girişimciliği teşvik etmek amacıyla gençlerin, potansiyellerinin, yeteneklerinin ve tercihlerinin farkına varmalarını sağlayacak kariyer yollarını izleme, gerekli eğitim ve işgücü piyasasını test etme imkanı sunulacak. Son olarak ‘Technology Generation’ isimli projeyle aktif öğrenme modelinin geçerli olduğu, teknolojinin içinde doğan Z kuşağına teknolojinin doğru kullanılmasını öğretmek amaçlanmaktadır” dedi.

 

Çokkayışlı, öğrencilerin her alanda toplumda etkin şahsiyetler olmaları için ekip ruhuyla çalışmalara devam edeceklerini söyledi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası