Din görevlileri için bilgilendirme toplantısı

Din görevlileri için bilgilendirme toplantısı

Aksaray Valiliği öncülüğünde Aksaray genelinde görev yapan din görevlilerine Covid 19 bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya katılan Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer ve İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller, din görevlilerine salgına karşı daha hassas davranmaları çağrısında bulundular.
Toplantıda konuşan İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller, yaklaşık bir yıldır dünya genelinde baş gösteren Covid 19 salgını sebebiyle zorlu bir süreç ile karşı karşıya kaldıklarını ifade ederek “Salgının il sürecinde Camilerimiz bir süre toplu ibarete kapatıldı. Tüm eğitim öğretim kurumlarında olduğu gibi kuran kurslarımızdaki eğitime de ara verilmişti. Bu dönemde müftülüğümüz bünyesinde din görevlilerimiz vefa destek gruplarında aktif görev alarak halkımıza hizmet ettiler. Camilerimizde maske, mesafe ve hijyen kurallarına bağlı kalmak şartıyla kademeli olarak ibatede açıldı ve kuran kurslarımızda ise geçen hafta itibariyle yüz yüze eğitim başladı. Pandemi süreci içerisinde olduğumuz bu dönemde tüm din görevlilerimizin sürekli olarak salgına karşı daha dikkatli olmaları çağrısında bulunduk ve bulunuyoruz” şeklinde konuştu.
Din görevlilerine yönelik gerçekleşen Covid 19 bilgilendirme toplantısında konuşan Belediye Başkanı Evren Dinçer, gençlere yönelik gerçekleştirdiği projelerden bahsetti. Aksaray İl Müftülüğünün gençlere ve çocukluklara yönelik başlattığı Dini Değerler Eğitim programına belediye olarak destek verdiklerini açıklayan Başkan Dinçer, toplum yararına olan tüm proje ve hizmetlere destek vermeye açık oldukları açıkladı.
Vali Hamza Aydoğdu ise Sağlık Bakanlığının haftalık yayınladığı salgın raporunda Aksaray’ın riskli bölgede yer aldığını hatırlattı ve din görevlilerine salgın karşı daha hassas olmalarını istedi. Din görevlilerin sadece din eğitimi vermekle yükümlü olmaması gerektiğini aktaran Vali Hamza Aydoğdu, geleceğimizi inşa edecek gençlerimizin her alanda kendini geliştirebilmesi için din görevlilerimize büyük görevler düştüğünü açıkladı. Programdan sonra Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller ve din görevlileri kültür merkezi önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı