Dinçer, “Basının demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biridir”

Dinçer, “Basının demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biridir”

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, basın mensuplarının haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girişinin yıl dönümü olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında basının görevlerini yapabilmesinin temel şartının, basın özgürlüğünün sağlanması olduğunu belirten Dinçer,  basının demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu vurguladı.
Özgür ve çok sesli bir medya ortamında basının bilgi edinme hakkının en önemli teminatı olduğunu ifade eden Dinçer, geçmişten bugüne önemli bir gelişme gösteren Türk basınının, gelişmesinde en önemli payın basın çalışanlarına ait olduğuna işaret etti.
Başkan Dinçer, basın çalışanlarının mesleklerinin gereğini yerine getirmek için fedakârca görev yaptıklarını belirterek; “Farklı görüş ve düşünceleri nesnel bir şekilde ortaya koyan tarafsız bir basının, toplumun bilinçlenmesinde dolayısıyla da barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde büyük payı vardır. Birlik, beraberlik ve bütünlük içinde temel değerlerimizi her türlü sosyal ve siyasi tartışmanın üzerinde tutmak, başta basın camiasının olmak üzere hepimizin önceliği olmalıdır. İnanıyorum ki basınımız bu sorumluluk bilinci içinde yayınlarını başarıyla sürdürecektir.” ifadelerini kullandı.
Demokrasi için son derece önemli işlevi olan medya sektörü emekçilerinin büyük bir özveri ile görevlerini yapma gayreti içinde bulunduklarını kaydeden Başkan Dinçer, basın meslek ahlak ilkelerine bağlı, tarafsız, kamu yararını her şeyin üstünde tutan ve özel hayata saygılı bir anlayışla çalışmalarını sürdüren bütün basın mensuplarının başarılarının devamını diledi.
Başkan Dinçer son olarak basın çalışanlarının Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak;  “Bu vesileyle, görevlerini yaparken hayatını kaybeden basın çalışanlarını saygıyla anıyorum” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı