Dinçer, Beyazay Derneğini ziyaret etti

Dinçer, Beyazay Derneğini ziyaret etti

Aksaray’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından AK Parti Belediye Başkan adayı Evren Dinçer’e destek gelmeye devam ediyor. 7’den 70’e herkesin gönlüne giren Dinçer’e en anlamlı destek Beyazay Derneği’nden geldi.
               
Engellilerin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan adayı Dinçer, seçilmesi halinde yapacağı düzenlemeleri anlattı. Engelli olmanın kimsenin elinde olmadığını ifade eden Dinçer, “Engelli kardeşlerimiz, engelli olmayanların yerine engelli olduğunu düşünüyorum. Görme engelli bir kardeşim, benim gözümde, benim yerime görme engelli olmuştur. İşitme engelli de fiziksel engelli de öyle. Bu kardeşlerimizin toplumdan ve bizden alacağı haklar var. Sağlam olanlar, engelliler için tasarlanan yerlerde hayatlarını kolayca idame ettirebilirler ama engellilerin sadece sağlamlar için tasarlanan yerlerde yaşamalarını sürdürmeleri imkansızdır. Burada görev kamu yönetimine, yerel yönetime düşer. AK Parti hükümetleri engelliler için çok güzel çalışmalar yaptı. Sunulan imkanlar hep üst seviyede oldu ama yeterli mi, yeterli değil. İnşallah eksiklerimizi sizlerin de yardımıyla bir bir tamamlayacağız.” dedi.
 
Tek isteğinin engellilerin kentin bir başından diğer ucuna kadar kolayca gitmesini sağlamak olduğunu söyleyip, kaldırım işgallerine de değinen Dinçer, “Hiçbir yerde, engellerin kullandığı kelimeyle ‘işgaliye’ye müsaade etmeyiz. Hükümetimiz toplu taşıma araçlarıyla ilgili çok net düzenlemeler yaptı. Özellikle 1 Nisan’dan itibaren bu şehrin kaldırımlarında, engelli engelsiz herkes için bir hak olan kaldırımlarda, araç parkına asla müsaade etmeyeceğiz. ‘Yeterli otopark var mı ki, önce bunları sağlayın sonra bizi kaldırın’ diyebilirsiniz. Yeterli otopark imkanı 5 yıl içerisinde sağlanacak. Ama hiçbir şey kaldırım işgalini hak olarak vermez. Gerek ticari malları koyma gerekse de araç park etme; bu hususu da esnaflarımızla oturup konuşarak halledeceğiz. Herkes kaldırımdan içeriye girdiği zaman, bir rahatsızlık olmayacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.
 
Evren Dinçer’in engellilere sahip çıkacağına olan inançlarını dile getiren Dernek Başkanları ise, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla bizlere sahip çıkılmıştır. Bizlerin birçok hakkı da yine AK Parti döneminde kanunlaşmıştır. Cumhurbaşkanımız bizlere sahip çıktığı gibi bizlerde onun emaneti olarak gördüğümüz Evren Dinçer’e sahip çıkacağız.” dedi.
 
Aksaray Belediye Başkan adayı Evren Dinçer, Beyazay Derneği çatısı altında bulunan Ortopedik Derneği Başkanı Bekir Kaya, Beyaz Derneği Başkanı Doç. Dr. Mustafa Kayhan Erbaş, İşitme EngellilerDerneği Başkanı Yakup Amaç, Görmek Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ramazan Dağ, Engelli Anneler Derneği Başkanı Gülay Öztürk, yönetim kurulu üyeleri, engelli ve aileleriyle bir araya geldi.  (Haber Merkezi)
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon