Dinçer, “Muhtarlar baş tacımız”

Dinçer, “Muhtarlar baş tacımız”

Kentteki tüm mahalle muhtarıyla bir araya gelen Belediye Başkan adayı Evren Dinçer, “Muhtarları önemsiyorum; çünkü yerel yönetimlerde muhtarlarımızın çok büyük payı ve katkısı var.”dedi.

Öğretmenler evinde düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Evren Dinçer, Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Emin Tetik, Belediye Meclis üyesi adayları, mahalle muhtarları ve muhtar azaları katıldı. Kamu ve yerel yönetimler arasında bir köprü vazifesi gören muhtarların elini tek tek sıkan Belediye Başkan adayı Evren Dinçer, buluşmada yerel yönetimlerden beklentileri dinledi.
 
Türkiye’nin yönetim sisteminin en küçük birimi olan mahallelerin huzuru, gelişmesi, insanlar arasındaki dayanışmanın, iş birliğinin güçlenmesi konusunda muhtarların yaptıkları çalışmanın önemini bildiğini vurgulayan Dinçer, devletin mahalledeki gözü kulağı, eli kolu, sessiz nefesi, devlet nezdindeki temsilcisi olan muhtarlarla beraber yapacakları çok iş olduğunu kaydetti. AK Parti Hükümeti’nin mahalle muhtarlarına hak ettikleri değeri verdiğini söyleyen Başkan adayı Dinçer, “Sayın Cumhurbaşkanımıza ‘muhtar bile olamaz’ diyorlardı, Cumhurbaşkanı oldu.  Bana göre sizler mahallelerinizin birer Cumhurbaşkanısınız. Sayın Cumhurbaşkanımın mahallelerdeki temsilcileri sizlersiniz. Cumhurbaşkanımızın yükünü, temsilini, yapması gerekenleri sizlerin yapmasını istiyoruz.” diye konuştu. Tek başına karar alma felsefesinde olmadıklarının altını çizen Başkan adayı Dinçer, “Muhtarlık kurumu, Türkiye devlet yönetiminin temel taşlarından ve demokrasi kurumunun asli unsurlarındandır. Vatandaşlarla en yakın temasta olan, onların derdini, ihtiyaçlarını en iyi bilen kişiler muhtarlarımızdır. Bizleri bağrına basan her daim baş tacımız muhtarlarımızla Aksaray’ımızı kalkındırmak için omuz omuza, azim ve şevkle çalışacağız.”
 
İlin genel sorunlarıyla ilgili olarak fikir alışverişinin yapıldığı görüşmede Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Emin Tetik ise, “Seçimlerde Belediye Başkanlarının yanı sıra Meclis Üyelerimizi ve Muhtarlarımızı seçeceğiz. Seçimlerin ülkemize ve ilimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Aksaray Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Evren Dinçer’e de başarılar diliyoruz.” ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon