Diş hekimliği fakültesi dekanlığına Özüdoğru atandı

Diş hekimliği fakültesi dekanlığına Özüdoğru atandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kısa süre önce kurulan Diş Hekimliği Fakültesi’nin sağlık yatırımlarının önemli halkalarından birisi olduğunu söyledi.
Rektör Şahin, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığına atanan Prof. Dr. Zekeriya Özüdoğru’ya tebrik ziyaretinde bulundu. Diş Hekimliği Fakültesi’nin ASÜ’nün en yeni okulu olmasının ötesinde, toplam sağlık yatırımlarının kapsamını tamamlayan özel bir anlam içerdiğine dikkat çeken Şahin, “Tıp Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, ön lisans düzeyinde hizmet veren ve programlar açısından zenginleştirilen Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve yeni hastane… Diş Hekimliği Fakültesi bu büyük sağlık yatırımlarının tek eksik parçasıydı. Kısa süre önce bu fakültemiz de kuruldu ve Aksaray’ımız için hayal ettiğimiz sağlık kampüsü büyük ölçüde tamamlandı. Sağlık yatırımlarının her bir parçasının daha da gelişmesi ve gerek akademik gerekse toplumsal sağlık hizmetleri noktasında derinleşmesi için var gücümüzle çalışmayı sürdürüyoruz” dedi. Dekan Özüdoğru’nun da göreve başlaması ile Diş Hekimliği Fakültesi’nin gelişim sürecinin de hızlanacağına değinen ASÜ Rektörü, “Sayın Dekanımıza yeni görevinde başarılar diliyoruz. Akademik kadronun teşekkülü ve öğrenci alımı gibi süreçlerin tamamını mümkün olan en kısa süre içinde tamamlamak arzusundayız. Bir kez daha Fakültenin şehrimize ve Üniversitemize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi. Dekan Özüdoğru da Rektör Şahin’e ziyareti münasebetiyle teşekkür etti ve Fakülte çalışmalarındaki son duruma ilişkin bilgiler aktardı. Ziyareti esnasında ASÜ Rektörü Şahin’e, Genel Sekreter Bayram Ali Yavaş da eşlik etti.  (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı