​Doğal afetler konusunda herkes bilinçlendirilmeli

​Doğal afetler konusunda herkes bilinçlendirilmeli

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, doğal afetler ve afet durumunda yapılması gerekenler konusuna dair herkesin yeterli bilgiye sahip olması gerektiğini söyledi. 
 
Aksaray İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Cezmi Türkmen, Rektör Şahin’e ziyarette bulundu. Doğal afetlerin kaçınılmaz bir gerçek olduğunu, bunların önlenemeyeceğini, ancak alınacak tedbirlerle sonuçların değişebileceğini kaydeden Rektör Şahin, “Bu konuda her birey yeterince bilgi sahibi olmalı. Biz, belirli aralıklarla bu konuda öğrencilerimizi bilgilendiren etkinlikler düzenliyor ve bir farkındalık oluşmasına katkı sağlamaya çalışıyoruz. AFAD etkinliklerimize her zaman önemli destekler veriyor. Sayın Müdürümüze ve ekibine bu manada teşekkür ediyoruz” dedi. AFAD Müdürü Türkmen de kurumsal çalışmalara dair Rektör Şahin’e bilgiler verdi.
 
Ziyaret, ileriki süreçte yapılabilecek etkinliklerin istişaresiyle tamamlandı. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı