EMITT fuarında Aksaray rüzgarı

EMITT fuarında  Aksaray rüzgarı

Kazı alanları, doğal, tarihi ve kültürel eserleri ile Kapadokya Bölgesinde önemli bir turizm merkezi olan Aksaray, dünya’nın en büyük 5’inci turizm fuarı olan EMITT’de şehrin kültür ve turizm değerlerini tanıtıyor

Kültür ve Medeniyet Şehri Aksaray, 11 bin yıllık tarihi ve kültürel özelliklerini 25’inci Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) tanıtılıyor.

Aksaray Valiliği koordinasyonunda Aksaray Belediyesi, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, turizm sektöründe bulunan acente ve işletmelerin temsilcilerinden oluşan ekip, 09-12 Şubat 2022 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Büyükçekmece Fuar ve Kongre Merkezinde şehrin tanıtımına katkı sağlayacak faaliyetlerde bulunacak.

AKSARAY’IN POTANSİYELİ ORTAYA ÇIKACAK

Konu ile ilgili bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, kentin doğal, kültürel ve tarihi zenginliklerini tanıtarak her alanda Aksaray’ın potansiyelini ortaya çıkarmak istediklerini belirtti.

Doğan, Aksaray’ın vilayet olduktan sonra hızla geliştiğini, bu sebeple şehrin turizm ve tanıtım konusunda etkili çalışmalara ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Türkiye ve dünya turizm sektörünü aynı platformda bir araya getiren ve 103 ülkenin katıldığı EMITT Turizm Fuarı'nın 25 yıldır sektöre yeni iş ve işbirliği fırsatları sunduğunu kaydeden Turizm Müdürü Doğan, her geçen yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla fuarın turizm sektörünün büyümesine doğrudan katkı sağladığını belirtti.

ŞEHRİ TANITICI MATERYALLER SERGİLENECEK

EMITT fuarına, Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi organizasyonunda Aksaray Turizmciler Derneği, turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmeler ve turizm bölgelerindeki kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte katılım sağladıklarını belirten Mustafa Doğan, 52 m² stantta şehre ait görseller, tanıtıcı yayınlar, geleneksel el sanatı ve yöresel ürünler ile otel ve işletmelere ait tanıtıcı materyallerin sergileneceğini belirtti.

Doğan ayrıca Aksaray standında kentin tarihi ve kültürel yönlerini ortaya koyacak sunumların yapılacağını, fuar alanında yer alacak temsili Somuncu Baba ve Yunus Emre ile şehrin manevi yönüne dikkat çekileceğini ifade etti. Doğan, Türkiye’de turizm sektöründe faaliyet gösteren tüm kesimler ile dünya’nın dört bir tarafından gelen turizmcilerin buluştuğu fuarın, Aksaray’ın tanıtımına önemli katkılar sağlayacağı ümidinde olduklarını sözlerine ekledi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası