Eğitim ve teknik gezilerle öğrenciler sahayı görüyor

Eğitim ve teknik gezilerle öğrenciler sahayı görüyor

TEKNİK GEZİ VE İŞ KULÜBÜ EĞİTİMLERİ KAPSAMINDA 2 BİN ÖĞRENCİYE EĞİTİM VERİLDİ

Vali Hamza Aydoğdu’nun talimatları ile organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren firmalar, mesleki ve teknik liseler ile üniversite öğrencilerinin katılım sağladığı teknik gezilerde bir araya geliyor.

İŞKUR’dan yapılan açıklamada bugüne kadar teknik geziler ve iş kulübü eğitimleri kapsamında 2 bin öğrenciye eğitimler verildiği ve bu öğrencilerin teknik gezilerle organize sanayideki firmalar ile bir araya getirildiği bildirildi.

Gençlerin aktif işgücü piyasasını daha yakından tanımaları ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlendiğinin belirtildiği açıklama da şu ifadelere de yer verildi: “Teknik gezilerde farklı sektörlerde faaliyet gerçekleştiren firmaların üretim sürecinden ihracat aşamasına kadar bütün safhaları uzman yöneticiler tarafından aktarılarak gençlerin sektör ve aktif işgücü piyasası hakkındaki soruları cevaplanıyor. Ayrıca İŞKUR tarafından iş kulübü eğitimleri kapsamında iş kulübü liderleri tarafından iş arama becerileri, mülakat simülasyonları, 21 yüzyıl yetkinlikleri, yapay zeka, geleceğin meslekleri, kendini tanıma, beden dili ve motivasyon, CV hazırlama ve mülakat alanında eğitimler verilerek kursiyerlere sertifikaları takdim edilmektedir. Bugüne kadar teknik geziler ve iş kulübü eğitimleri kapsamında 2 bin kişiye yönelik eğitimler verilmiştir. Teknik gezi ve iş kulübü eğitimlerinden yararlanmak isteyen öğrencilerimizin İŞKUR'a bizzat müracaat etmesi gerekmektedir.” (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası