Egzoz deyip geçmeyin

Egzoz deyip geçmeyin


Aksaray’da Sanayi sitesinde 30 yıldır egzozculuk yaptığını söyleyen Hızır Acar; “Araçların egzoz bakımının 6 ayda bir yapılması gerekir.” dedi.


Aksaray’da Sanayi sitesinde 30 yıldır egzozculuk yaptığını söyleyen Hızır Acar; “Araçların egzoz bakımının 6 ayda bir yapılması gerekir.” dedi.
Egzoz sistemindeki bozuklukların yakıt tüketimini olumsuz etkilediğini bildiren Acar, “Egzoz sistemin tıkanık olması, egzoz borusunun aşınması, susturucunun çürümesi gibi nedenler, olağan egzoz dolaşımını zorlaştırır. Motor randımanını zorlaştırır. Yakıt tüketimini arttırır. Aşırı çevre kirliliğine neden olur. Egzozun performans değerleri motorun performansına etkisini belirler. Egzoz ömrü, gerçekte egzozun kalitesini ölçmek için iyi bir kriterdir. Orijinal egzozla rahatça geçilebilen ses testlerinden orijinal olmayan egzozlarla geçilemez.” dedi.
“EGZOZ BAKIMI YAKIT TASARRUFU SAĞLAR”
Her makinede olduğu gibi taşıtların da uzun süre arızasız ve verimli çalışması için periyodik bakıma ihtiyacının olduğunu söyleyen Hızır Acar, “Koruyucu bakımı, günlük, haftalık, aylık ve genel bakım şeklinde ele alıp, ona göre yapmakta yarar vardır. Taşıtlarda gerektiği şekilde ve zamanında yapılan bakımla, mal ve can güvenliğinin yanında, ayarsızlıklar sonucu oluşan yakıt kaybı da önlenerek, yakıt tasarrufu sağlanmış olunur. Yakıt tasarrufu, ulusal servetin tasarrufudur. Araç sahibi vatandaşlarımız araçlarının en az altı ayda bir egzoz bakımını yaptırsınlar. Çevre kirliliğini önlemenin yolu araçlarda egzoz bakımından geçer.” diye konuştu. Haber-Foto: Ali FURAT

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon