Embriyo transfer çalışmalarının son durumu değerlendirildi

Embriyo transfer çalışmalarının son durumu değerlendirildi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, tarım ve hayvancılık konusunda yapılan her çalışmanın toplumun bütününü ilgilendirdiğini ve sektöre bilimsel katkı sunmak adına gayret gösterdiklerini söyledi.
Embriyo Transferi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin faaliyetlerinin istişare edildiği değerlendirme toplantısında konuşan ASÜ Rektörü, tarım ve hayvancılığın Aksaray ve bölge için önemi yüksek bir sektör olduğunu belirtti. Kurdukları merkezde sektöre bilimsel katkı sunmak adına pek çok çalışma yapıldığını ve önemli projelerin yürütüldüğünü dile getiren Prof. Şahin, “Merkezimiz gerek fiziki yönleriyle gerek yürüttüğü projelerle gerek saha uygulamalarıyla gerekse donatılarıyla önemli bir potansiyele sahip. Genetik kalitesi yüksek hayvan ırkları elde ederek et ve süt verimliliğini arttırmak ve gıda gereksiniminin karşılanmasına üst düzeyde katkı sunmak amacındayız. Bu doğrultudaki faaliyetlerimiz devam ediyor. Konuyla ilgili çalışan arkadaşlarımızla belli dönemlerde bir araya geliyor ve işlerin son durumunu istişare ediyoruz” dedi.
Şahin’in konuşmasının ardından Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cemal Darılmaz ve Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Şükrü Dursun, süren ve planlanan projeleri, eğitim faaliyetlerini ve saha uygulamalarını anlattı.
Rektör Yardımcılarının da katıldığı toplantı, 2022 yılında merkeze ilişkin yapılabilecek çalışmaların değerlendirilmesiyle tamamlandı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı