En çok ‘Şeker Portakalı’ okundu

En çok ‘Şeker Portakalı’ okundu

Bir yılı aşkın süredir kısıtlama dönemlerini evde geçiren vatandaşlar bu dönemi kitap okuyarak geçiriyor

Aksaray’da her geçen yıl kitap okuma alışkanlığı artırıyor. Koronavirüs salgını dolayısıyla bu yıl  evde daha çok vakit geçiren vatandaşlar zamanı kitap okuyarak değerlendirdi.  Bu dönemde Aksaray İl Halk Kütüphanesi’nden en fazla ödünç alınan eser José Maurode Vasconcelos’in  ‘Şeker Portakalı’ adlı kitabı oldu. Aksaray İl Halk Kütüphanesi görevlisi Murat Sarı, 57’inci Kütüphane Haftası’nda bazı istatistikleri Gazeteniz Egemen’e açıkladı.
“KİTAP OKUMAK HERKES İÇİN BİR GEREKLİLİK”
Aksaray’da her geçen yıl kitap okuma alışkanlığının arttığını aktaran Sarı, “ Uzun zamandır mücadele içerisinde olduğumu salgın dolayısıyla hepimiz evlerimizde daha fazla vakit geçirmek zorunda kalıyoruz. Evlerde kaldığımız süre içerisinde bir çok hobi edinirken bunlardan en güzeli şüphesiz kitap okumak oldu. Kitap okumak artık hobi değil herkes için gereklilik haline geldi. Bizlerde Aksaray İl Halk Kütüphanesi olarak ödünç verme işlemlerimizi kararlılıkla ve hızla sürdürüyoruz. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması olmasından dolayı okuyucularımız hafta içi kütüphanemizi hiç boş bırakmıyor bu durumdan oldukça memnuniyet duyuyoruz. Bazı okuyucularımız ise internet üzerinden KOHA sistemi ile  istedikleri kitabın kütüphanemizde bulunup bulunmadığını kolayca öğrenebiliyorlar” şeklinde konuştu.
“ ŞEKER PORTAKALI 226 KEZ ÖDÜNÇ VERİLDİ”
Son bir yıl içerisinde en çok ödünç alınan kitaplar hakkında bilgiler veren Sarı, “ İstatistiksel bilgilerimize baktığımızda kütüphanemizden en fazla ödünç alınan kitap 226 kez okuyucuyla buluşan José Mauro de Vasconcelos’in ‘Şeker Portakalı’ adlı kitabı. Şeker Portakalı’nı 152 okuyucuyla buluşan George Orwell’ın ‘Hayvan Çiftliği’ adlı eseri takip etti. 3’üncü sırada ise 151 okuyucusuyla Reşat Nuri Güntekin’in ‘ Çalıkuşu’ eseri yer aldı. Aksaray halkı her geçen yıl daha çok kitap ödünç alıyor ve bu durum biz kütüphanecileri mutlu ediyor” dedi.  Foto-Haber: Erdi ULUKAYA

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı