En güzel hobi

En güzel hobi

PANDEMİ DÖNEMİNDE EVCİL HAYVANLARA İLGİ ARTTI

Kovid-19 salgın döneminde balık ve kuş türlerinin satışında artış yaşanıyor. Salgın kısıtlamaları süresince evlerinde kalan vatandaşlar evcil hayvanlarla vakit geçiriyor. Kısıtlamaları sebebiyle evlerinde vakit geçirerek hobi edinme yollarını arayan vatandaşlar balık ve kuşlarla ilgilenerek eğlenceli vakit geçiriyor. Geçen senelere göre büyük ölçüde artan talepler, satış fiyatlarında da artış yaşanmasına sebep oldu.
“YERLİ KUŞLARA TALEP ÇOK ARTTI”
Evlerinde uzun süre vakit geçiren vatandaşların ev içerisinde bir uğraş istediğini belirten Melek Akvaryum yetkilisi Abdullah Candan, “Yerli kuşlara talep bir hayli arttı, sadece kuş değil balık çeşitlerine de yoğun bir talep var. Bu süreçte evlerine akvaryum kuranlar bile oldu. Çocuklarında sürekli evde vakit geçirmesiyle birlikte yeni bir arkadaş arayışı oluyor. Aileler de çocuklarına hayvan sevgisini artık küçük yaşta aşılıyor. Müşterilerimiz genellikle aileleriyle gelen küçük kardeşlerimiz. Çocukların yanı sıra kuş ve balık hastalığı olan vatandaşlarımızda sürekli araç ve gereç alıyor. Yani özetlemek gerekirse kısıtlama günlerinden dolayı kuş türlerine ve balıklara aşırı bir ilgi var” şeklinde konuştu.
“İNSANLARA HEM HUZUR VERİYOR HEM DE EĞLENDİRİYOR”
Gerek kuş, balık fiyatlarında gerekse araç gereç fiyatlarında artışların yaşandığını belirten Candan , “ Pandemi dönemi öncesi en iyi kuşun fiyatı 50 Türk Lirasıydı,  pandemi sonrası artan satışlarından dolayı fiyatlar 75-100 TL kadar yükseldi. Tür bakımından ayrı olan kuşlar 120 TL, tür olarak nadir olan kuşlarımız 200 TL civarlarında satılıyor. Kuş beslemek, balık beslemek insanlara hem huzur veriyor hem de eğlendiriyor. Eğlenceli vakit geçirmek için bir canlıya hayat olmak gerçekten çok güzel bir duygu. Bütün vatandaşlarımıza kapımız açık hepsini bekliyoruz” dedi. Foto-Haber: Erdi ULUKAYA
 
 
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı