‘Engelsiz kütüphane ASÜ’ye çok yakıştı’

‘Engelsiz kütüphane ASÜ’ye çok yakıştı’

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, hem ülke genelinde hem de ASÜ özelinde engellilerin hayatını kolaylaştırma adına çok önemli çalışmalar yapıldığını ve iyi işlerin sayısını arttırmak adına gayret gösterdiklerini söyledi.


ASÜ Kütüphanesi içerisinde yer alan Engelsiz Kütüphane ve Spor Kütüphanesinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törende konuşan Rektör Şahin, engelliler konusunda pek çok çalışma yapıldığını kaydetti. Yapılacak epeyce bir çalışmanın olduğuna dikkat çeken Prof. Şahin, “Engellilerin toplumsal hayata dâhil edilebilmeleri anlamında ülkemizde de çok güzel işler yapılıyor. Başlangıç açısından ürettiğimiz işlerin kıymetli olduğu kanaatindeyiz. Kurduğumuz kütüphane bu çalışmalardan birisidir. Bununla birlikte ihtisaslaşma payemize uygun nitelikte çalışmalar da üretiyoruz. Spor Kütüphanemiz de bu çalışmaların somut bir örneğidir. Projelerin hayata geçmesinde emeği olan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

AHİKA VE KOP TARAFINDAN
FARKLI PROJELER DESTEKLENİYOR
ASÜ ile farlı projeler üzerinde çalıştıklarını söyleyen Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) Genel Sekreteri Bekir Varol, Engelsiz Kütüphane projesinin üniversiteler arasında en çok ASÜ’ye yakışacağını söyledi. Varol “ASÜ hem Spor ve Sağlık Alanında İhtisas Üniversitesi hem de engelsiz erişim konusunda YÖK tarafından çeşitli bayrak ödüllerine sahip. Her iki projenin de hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin ise törende yaptığı kısa açıklamasında kurum çalışmalarına dikkat çekti. KOP’un 10 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu ve sekiz ilde yaklaşık 4,5 milyonluk bir nüfusa hizmet verdiğini dile getiren Şahin, şöyle devam etti: “Başta tarım, sulama ve hayvancılık olmak üzere sosyal projelere de destekler veriyoruz. Özellikle bölgelerin ekonomik kalkınmalarını arttırmak, bölgeler arası kalkınmışlık seviye farkını en aza indirmek ve bölge insanının eğitim, kültür ve sosyal anlamda gelişmesine katkı sağlayacak projeleri, ilgili programlar çerçevesinde destekliyoruz.”
Yapılan konuşmaların ardından ASÜ Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörlüğü tarafından yürütülen ve AHİKA tarafından desteklenen Engelsiz Kütüphanenin ve KOP tarafından desteklenen Spor Kütüphanesinin açılışları yapıldı. Tören, projelere katkı sunanlara plaketlerinin takdim edilmesi ve kütüphanelerin gezilmesiyle sona erdi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı