Erel TBMM’de bir takım talepleri iletti

Erel TBMM’de bir  takım talepleri iletti


Aksaray Milletvekili Ayhan Erel Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurul toplantısında Aksaray’a doktor ve Sultanhanı’na hastane taleplerini dile getirdi.


Aksaray Milletvekili Ayhan Erel Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurul toplantısında Aksaray’a doktor ve Sultanhanı’na hastane taleplerini dile getirdi.
Erel; “400 bin nüfusu bulunan Aksaray'ımızda Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaklaşık üç haftadır kadın doğum hastalıkları doktoru bulunmamaktadır. Vatandaşlarımız perişan bir haldedir, kendilerini özel hastanelere sevk ettirmektedirler. Zaten ekonomik sıkıntı içerisinde bulunan vatandaşların özel hastanelerde tedavi olması mümkün değildir. Sağlık Bakanlığını buradan uyarıyorum: Bir an önce, 400 bin nüfusu bulunan Aksaray Araştırma ve Eğitim Hastanesine kadın doğum uzmanının gönderilmesi, en azından geçici görevle gönderilmesi elzemdir.
Yine, çiçeği burnunda Sultanhanı ilçemizde de hastane bulunmamaktadır. Yapımı devam eden hastane ödenek yokluğundan yarım kalmıştır. Buradaki vatandaşlarımız da Aksaray'a veya Konya'ya gelmektedir. Buraya da acilen uzman doktorlar görevlendirilmelidir.” dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı