Erel: ‘Türkiye’deki mutsuz kişi sayısı artıyor’

Erel: ‘Türkiye’deki mutsuz  kişi sayısı artıyor’

Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Türkiye’deki mutsuz kişi sayısının artması ve artışın önüne geçilebilmesi amacıyla mecliste konuştu.

TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada işsizin, emeklinin, çiftçinin, 3 bin 600 ek gösterge bekleyenlerin, emeklilikte yaşa takılanların, ataması yapılmayan, evlilik çağına girmesine rağmen evlenemeyen yuva kuramayan gençlerin günden güne daha da mutsuz olduklarını vurguladı.

Erel; “Pazarda, çarşıda, dolmuşta, otobüste, insanların olduğu yerlere baktığımızda, vatandaşların hemen hemen tamamına yakınının asık suratlı, çatık kaşlı, birbirine gülümsemeden bile kaçınır bir davranış tarzıyla karşı karşıya kaldığımız, Türkiye’nin yaşadığı bir gerçektir” dedi.

‘VATANDAŞ MUTSUZ’

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan son yaşam memnuniyeti araştırmalarına göre Türkiye’nin yarısından fazlası mutsuz olduğu gerçeğinin açık olduğunu ve insanların hayatlarından memnun olmadıklarını vurgulayan Erel; “Gıda, giyim, ulaşım, eğitim fiyatlarının son bir senede neredeyse 3 kat arttığı bir ülkede vatandaşların mutlu olmasını beklemek mümkün değil. Son bir yılda benzine yüzde 166, motorine yüzde 240 oranında zam yapılması ve bu zamların altında inleyen vatandaşımızın da mutlu olmasını beklemek mümkün değil. Son iki yılda Avrupa’nın elektrik ve doğal gaz zam şampiyonu olan ülkemizde yaşayan vatandaşlar, nasıl mutlu olsunlar? Geleceğini göremeyen, geleceğe ilişkin hayal dahi kuramayan öğrencilerimiz, gençlerimiz mutsuz. Üniversite kazanma sevinci, yurt bulamayıp açıkta kalarak kursağında kalan öğrencilerimiz mutsuz. Binbir zahmetle okulunu bitiren, iş bulamayan, ataması yapılamayan mezunlarımız mutsuz, onların anaları babaları mutsuz. KYK borçları icra olarak önlerine gelen gençlerimiz mutsuz. Evlilik çağında sevdiği kişiyle evlenemeyen, çeyizini düzemeyen gençlerimiz mutsuz; Diyanetin de kulakları çınlasın. 2 bin 500 lira maaşla geçinmeye çalışan, elini öpen torununa harçlık veremeyen emeklilerimiz mutsuz. Gece gündüz çalışarak alnının teriyle rızkının peşinde koşan, emeğinin karşılığını alamayan işçi kardeşlerimiz hâliyle mutsuz. Açlık sınırı altında çalışan, evine helal lokma götürmekten başka amacı, gayesi olmayan asgari ücretli kardeşlerimiz mutsuz. Üst üste gelen zamlarla, mazot fiyatıyla, tohum fiyatıyla, gübre fiyatıyla, elektrik faturalarıyla mücadele eden ve artık baş edemeyen, icralardan dolayı traktörünü satmak zorunda kalan nasırlı elleri öpülesi çiftçilerimiz mutsuz. Artan enflasyon karşısında alım gücü gün geçtikçe düşen, üç yıldır aynı takım elbiseyi, altı yıldır aynı paltoyu giyen memurlarımız mutsuz. Elektrik faturaları kira fiyatlarını 2’ye, 3’e katlayan esnafımız mutsuz. Evladına et yediremeyen, tenceresinde et değil dert kaynayan kıymetli analarımız, bacılarımız mutsuz. Çocuğunun okul masraflarını karşılamakta zorlanan, evladına bir pantolon dahi alamadığı için bunalıma giren babalar, kardeşler, abilerimiz mutsuz. EYT mağdurları, haklarını alamayan sağlık çalışanları, 3 bin 600 ek gösterge hayaline kapılanlar, taşeronda kadro rüyası görenler, hepsi mutsuz. Tabii ki iktidar vekilleri ülkenin güllük gülistanlık olduğunu, vatandaşın mesut ve mutlu yaşadığını iddia edebilirler ancak sahaya çıktıklarında durumun böyle olmadığını kendileri de görmektedirler. Değerli milletvekilleri, görüyorum ki vatandaşın yanında son günlerde iktidar da mutsuz çünkü zamanında ya da erken yapılacak bir seçimde gideceklerinin farkına vardılar ve bu durum da onları mutsuz ediyor ” diye konuştu.  

‘VATANDAŞIN FERYADINA

DUYARSIZ KALANLAR GİDECEK’

Meral Akşener’in liderliğinde daha iyi, daha güzel bir Türkiye’ye hep birlikte kavuşacaklarının vurgusunu yapan Erel sözlerini şu ifadelerle noktaladı:  “Genel Başkanımız Meral Akşener’in sık sık vurguladığı gibi, önümüzdeki seçimler, kötü ile iyinin seçimi olacak; kötüler gidecek, iyiler gelecek. Vatandaşa yüzünü dönen, vatandaşın sesini kısmaya çalışan, feryadına duyarsız kalanlar gidecek. Vatandaşın derdiyle dertlenen, sevinciyle mutlu olanlar gelecek. Bugün büyük sıkıntılar çeken fakat devletine, milletine, bayrağına sadık kalan cefakâr milletimiz hak ettiği huzurlu günlere elbet kavuşacaktır. Kimse şüphe duymasın, kimse endişelenmesin, bu ülke sahipsiz değildir.” (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası