Erel, mecliste çiftçinin sorunlarını konuştu

Erel, mecliste çiftçinin sorunlarını konuştu

Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu bütçe görüşmelerinde İYİ Parti adına söz alarak çiftçilerin yaşadığı sıkıntıları gündeme getirdi. Çiftçilerin artan mazot fiyatları, gübre fiyatları ve kuraklık nedeniyle büyük bir felaketle baş başa olduğuna vurgu yapan Aksaray milletvekili, iktidarın bir an önce yeni adımlar atarak çiftçilerin yaralarına derman olması gerektiğini, aksi halde vatandaşı büyük sıkıntıların beklediğini söyledi.
Milletvekili Erel, “Hepinizin bildiği gibi güz ayında çiftçi ekim yaparken gübrenin çok pahalı olmasından dolayı ya tarlasının bir kısmını ekmekten vazgeçti ya da 10 torba gübre atması gerekirken 3 torba gübre atarak ekim yapma zorunda kaldı. Baharda bu ekilen tarlalara üre gübresi atılacak ve yeni ekilecek tarlalara da yine DAP gübresi lazım. Günümüzde, bugün DAP gübre 15 bin lira, üre gübre 14 bin lira, mazot ise bin lirayı geçmiş oldu. Hükûmet bu gübre problemine ve akaryakıta bir çözüm bulamazsa üzülerek ifade etmek istiyorum ki Türkiye’yi yokluk ve yoksulluk beklemektedir” dedi (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı