Erel’den süt fiyatları uyarısı

Erel’den süt fiyatları uyarısı

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, süt üreticilerinin yaşadığı sıkıntıları TBMM’de gündeme getirdi.

Artan maliyetler nedeniyle zor günler geçiren süt üreticilerinin çiğ süt fiyatlarında düzenleme beklentisi içerisinde olduğunu belirten Aksaray Milletvekili, üretimde yaşanabilecek kaosun önüne geçilebilmesi amacıyla çiğ süt fiyatlarında değişikliğe gidilerek bir an önce iyileştirme yapılması gerektiğini söyledi. 

Erel, meclis konuşmasında üreticilerin artan maliyetler nedeniyle dayanamayacak duruma geldiğini ve süt ineklerini kesime göndermek zorunda kaldığını, süt ineklerinin kesime gitmesinin büyük bir felaketin habercisi olduğu uyarısında bulundu.

‘İNEKLERİN KESİME GİTMESİ  BÜYÜK BİR FELAKETİN HABERCİSİDİR’

Gerekli adımların atılmaması durumunda vatandaşın 30 liraya bile süt bulmakta sıkıntı yaşayabileceğini söyleyen İYİ Partili Erel’in Meclis konuşmasında şu ifadeler yer aldı: Aksaraylı süt üreticilerimizden yoğun mesajlar almaktayız. Tarım ve hayvancılık can çekişiyor, ülke genelinde olduğu gibi Aksaray’ımızda da durum kötüye gidiyor. Burada da daha önce vurguladığımız gibi süt üreticileri artık dayanamayacak hâle geldi, inekler bir bir kesime gidiyor. İneklerin kesime gitmesi büyük bir felaketin habercisidir, çiğ süt fiyatları yerinde sayarken her girdinin fiyatı katlanıyor. Burada üreticinin borcuna borç, derdine dert oluyor. Süt üreticilerimizin yetkililerden talebi bir an önce çiğ süt fiyatlarında iyileştirme yapılmasıdır. Aksi takdirde, 20 liraya, 30 liraya bile süt bulamayacak hâle gelme tehlikesiyle karşı karşıya kalacağız.” (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası