Erken teşhis hayat kurtarır

Erken teşhis hayat kurtarır

AKSARAY’DA KADINLAR MEME KANSERİNE KARŞI BİLİNÇLENİYOR

Aksaray Belediyesi, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Tıp Fakültesi ve Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından Meme Kanseri farkındalık ayı dolayısıyla ‘Bugün Sağlığınıza 1 Saat Ayırın, Hayatını Erken Teşhisle Kurtarın’ konulu konferans düzenlendi.
 
Aksaray Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in eşi Merve Dinçer, Aksaray Üniversitesi Rektör vekili Prof. Dr. Ayhan Özçifçi, Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Çelik, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ayşe Karanfil, kadın dernekleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve davetliler katıldı.
 
Konferansta Meme Kanserinin tanımı, belirtileri, risk azaltma yöntemleri ile meme kanserinde tedavi yöntemleri ile ilgili bilgiler verildi.
 
Konferansa konuşmacı olarak katılan ASÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık Özkan ve ASÜ Tıp Fakültesi Radyodiagnostik ABD Öğretim Üyesi Dr. Deniz Özdemirel Özkan, Meme Kanserinde erken teşhis etmenin en iyi yolunun yıllık muayene ve düzenli aralıklarla yapılan mamografi olduğunu ifade ettiler.
 
Meme kanseri tedavisinde erken teşhisin hayat kurtardığını belirten Prof. Dr. Namık Özkan konuşmasında “Meme kanseri özellikle tarama programlarıyla erken yakalanabilen kanserlerdir. Bunun için bütün kadınlarımızın belli aralıklarla tarama programlarına girmelerini öneriyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Programın ardından Aksaray İş Kadınları Derneği Başkanı Hatice Eroğlu, konferansa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Namık Özkan ve Dr. Deniz Özdemirel Özkan’a teşekkür etti. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı